Küresel bir bitcoin madencilik şirketi olan Bitfarms, diğer tüm unsurların ötesinde bitcoin fiyatının sektörün geleceği için en önemli faktörlerden biri olduğunu söyledi.

Bitfarms, Latam

Bitfarm'ın Latam Genel Müdürü Damián Polla, Bitfarms'ın para birimi olarak bir bitcoin mega madencilik merkezi inşa ettiği Arjantin gibi ülkelerin, farklı faktörler nedeniyle bitcoin madencilik şirketleri için çok iyi bir kader olduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüş Zorluk Teşkil Ediyor

Bitcoin madenciliği şirketleri, kripto piyasalarında bitcoin fiyatındaki yavaşlamanın etkilerini hissetmeye başlıyor. Şirket, her şeyden önce bitcoin fiyatlarındaki düşüşün madencilerin şu anda karşı karşıya olduğu en önemli sorun olduğunu açıkladı. Bu, şirketi doğrudan holdingleri nedeniyle etkiledi ve değerlemesini tek boynuzlu at statüsünden şu anda 500 milyon doların altına sürükledi.

Bitfarm'ın Latam Genel Müdürü Damian Polla yerel basına verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Hem Arjantin'de hem de küresel olarak sektörün kısa vadede karşılaştığı en büyük zorluk, gelirleri azaltan ve işletme maliyetlerini artıran bitcoin fiyatındaki düşüş.

Polla fiyatlardaki bu düşüşü, diğer geleneksel hisse senedi endeksleriyle korelasyonu sebebiyle küresel piyasalarda “ana akım” olarak nitelendirdiği kripto para piyasasının ilerlemesinin kanıtı olarak da değerlendirdi.

Arjantin'deki Bit Çiftlikleri

Küresel Bitcoin hash oranının %1,5'lik bir kotasına sahip olan şirket, Arjantin ve Paraguay'da önemli yatırımlara imza attı. Şirket şu anda Arjantin'de 210 megawatt güç kapasitesine sahip 55 bin madenciye ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanacak bir Bitcoin mega çiftliği inşa ediyor. Ülkedeki diğer şirketler, açıklanan yaklaşan ekonomik aşamaya direnmek için bir plan dahilinde işten çıkarmalar uygularken, Bitfarms, söz konusu madencilik tesisinin inşaatıyla şu anda 200 kişiye istihdam sağlıyor.

Polla, Bitfarms'ın yatırımını başka bir yere götürmek yerine ülkeye koymasına neden olan faktörleri ortaya çıkardı. Açıkladı:

Arjantin rekabetçi enerji fiyatları, kaliteli insan kaynakları ve çok aktif bir kripto para ekosistemi sunduğu için bu tür bir yatırım için çok iyi bir destinasyondur. Ekonomik iniş ve çıkışlara rağmen, Arjantin'deki kripto ekosistemi bölgede lider konumunda.

Şirket şu anda bölgede yeni yatırımlar planlamıyor olsa da Polla Bitfarms'ın Arjantin, Latam ve hatta ABD'deki yeni fırsatları her zaman değerlendirdiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ