Bitcoin'in net fiyat düzeltmesinin hemen sonrasında kripto-Twitter, Bitcoin balinalarının oyunda olduğunu düşünmeye başladı.

Bitcoin'in net fiyat düzeltmesinin hemen sonrasında kripto-Twitter, Bitcoin balinalarının oyunda olduğunu düşünmeye başladı. Bazı trader'lar, Cumartesi günkü düzeltmeden kısmen sorumlu oyunculardan biri olarak Joe007 adlı tanınmış bir Bitcoin balinasına dikkat çekti.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, Bitfinex lider tablosundan aşağıdaki resmi yayınladı ve tweetledi,

“J0E007 @ 5 dakikada 10 milyon nasıl kazanılır.”

Popüler kripto tüccarı filbfilb de yukarıdaki grafiği Telegram grubuna gönderdi ve Bitcoin’in satış duvarı kaldırıldıkça fiyatının düştüğüne dikkat çekti. Filbfilb, Joe007'nin hafta sonu Bitcoin'in fiyatını 10.000 doların altına düşürmek için ince sipariş kitaplarından yararlandığını söyledi.


Filbfilb şöyle dedi:

"Bitfinex balinasının boşaltıldığı anlaşılıyor."

Bu, tüm spot piyasayı önemli ölçüde etkileyen ticaret manevralarında ilk kez bir kripto balinasıyla ilişkilendirilmezdi. Aralık 2019'da Joe007, Dogecoin tüccarıyla 10.000 DOGE kazanmak için bir bahse girdi ve görünüşte 7.200 dolar seviyesini savunmak için 800 BTC satın alma duvarı kullandı.

Bitcoin için sırada ne var?

Artık hava temizlendi ve fiyat istikrarlı görünüyor gibi Bitcoin fiyatının bir sonraki ya da nereye gidebileceğini görmek için tablolara bakabiliriz. 9.900 doların altındaki düşüş, fiyatı yükselen kama modelinden ve Bollinger Band göstergesinin alt bandına sürükledi.

Günlük ve 6 saatlik zaman dilimine daha yakından bakmak, 9.800 $ 'ın destek olduğunu ve Hacim Profili Görünür Aralık veya VPVR'nin 9,898 ila 9,756 $ arasında yüksek bir hacim gösterdiğine işaret ediyor. Bu seviyenin altında % 23,6 Fibonacci Retracement seviyesine yakın olan 9.400 $ 'lık destek de var.

9.400 $'ın destek sağlayamaması durumunda, Bitcoin’in fiyatı 50 günlük hareketli ortalamaya 8,800 $'a düşebilir. Yukarıda sunulan biraz korkunç görünüme rağmen, trader'ların pazar hızında satmaları ve tepeler için koşmaları gerekmiyor.

Bitcoin fiyatının 6.853 $'dan 10.497 $'a taşındığını gören çok haftalı inanılmaz bir ralliden sonra, birçok tüccar dijital varlığın düzeltme için geciktiğine inanıyordu.

Örneğin, Cumartesi günü yukarıdaki grafiği tweetleyen ve şunları söyleyen kripto tüccarı Micheal Van de Poppe'yi ele alalım:

“Yükselen pazarlar size sadece birkaç geri çekilme sağlıyor ve genellikle oldukça hızlı bir şekilde satın alınıyor. Bu güzel bir düşüş ve ilk ilgi alanı altında bulunuyor. Altcoinler BTC’ye karşı gerçekten iyi tutuyor. Sakin tempo -> her şey devam ediyor. ”

Haftalık kapanış yaklaştıkça, tüccarlar Bitcoin iadesini görmek ve 10.000 doları tutmak isteyecek ve 10.100 ve 10.300 dolarlık alanın desteğe direnç göstermediği parmaklar geçecek.

Yazım sırasında 6 saatlik zaman dilimi, Bitcoin'in 50-MA boyunca sürdüğünü gösteriyor. Daha yüksek alçaklar yapar ve yükselen kamanın alt eğilim çizgisinin üzerine çıkmaya çalışır.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI halihazırda 39'da yavaş bir şekilde tersine dönmeye başladı.

Eğer fiyat bu hareketli ortalamanın üzerinde kalabilirse, bu boğalara üst Bollinger Band kolunu 10.516 $ 'dan hedefleme fırsatı verecektir.

15 Şubat'ta keskin bir düzeltme yapılan tek varlık Bitcoin değildi. Dijital varlık 9.800 dolara düştüğünde, çok sayıda altcoin de çift haneli yüzde kayıplar gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ