Bitfinex, Bitcoin kullanıcılarının kripto para borsasından “kriptoda yaşamaya” izin vermesi için Bitrefill ile birlikte çalışıyor.

Bitfinex, Bitrefill İle Stratejik İttifak Kurdu

Twitter sayfasında, Bitfinex CTO Paolo Ardoino, büyük Bitfinex borsasının ve kripto şirketi Bitrefill'in, Bitfinex müşterilerinin "kripto ile yaşamalarını" sağlamak için işbirliği yapmaya başladığı haberini paylaştı.

Büyük Markaların Bitcoin İçin Ödeme Kartları

Bundan böyle Bitfinex kullanıcıları borsadaki hesaplarını Bitrefill'den dijital hediye kartları almak için kullanabilir ve bunu yapmak için Bitcoin'i değerlendirebilirler. Ayrıca, yaklaşık 200 ülkede akıllı telefonlarını kripto ile doldurma şansları da bulunuyor.

Son günlerde Bitfinex, Lightning Network’ü platformuna ekledi. Şimdi, Bitfinex müşterileri, Bitcoin bakiyeleri ile büyük markaların hediye kartlarını (2.000'in üzerinde) satın almak için kullanabilirler.

Lightning Network Üzerinden İlk Dinamik B2B Çözüm Süreci

Bitrefill ekibinin medium gönderisi şu açıklamayı yapıyor:

“Bu yeni ödeme özelliğinin sağlanması, şirketlerimizin yeni bir dijital ekonomi oluşturma konusundaki taahhüdünün altını çiziyor, Bitfinex ve Bitrefill, birlikte büyük kanalları açmak için varsayılan versiyonları aşmak, ancak kullanıcılara daha iyi akış ve güvenilirlik sağlamak için Lightning'in özelleştirilmiş versiyonlarını kullanıyor.”

İki şirket, Lightning Network aracılığıyla ilk küresel anlık B2B çözüm sürecini oluşturma yolunda ilk adımı attı.

Paolo Ardoino bu konuyla ilgili olarak şu yorumda bulunuyor:

“Lightning Network’e Bitcoin borsalarını erken almanın, bir sonraki kabul dalgasına hazırlanmanın ve Bitcoin için paralel bir ekonomi oluşturmanın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz. Bu işbirliği Bitcoin ticareti için yeni bir döneme işaret ediyor. 
Bitfinex ve diğer işletmelerle yakın çalışarak, kriptoyla yaşamayı gerçeğe dönüştüren Lightning çözümleri ve ürünleri geliştirmek ve en sonunda fiat geçişlere olan güvensizliği ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ