Bir İngiliz mahkemesi, kripto para borsası Bitfinex'e, fidye yazılımı ödemesine kadar izlenen 860.000 dolarlık bitcoinleri dondurmasını emretti.

Bitfinex’e Bir Fidye Yazılımı Ödemesine Bağlı Olarak 860.000 $’lık Bitcoin’i Dondurması Emredildi

Bir İngiliz mahkemesi, kripto para borsası Bitfinex'e, fidye yazılımı ödemesine kadar izlenen 860.000 dolarlık bitcoinleri dondurmasını emretti.

Kripto borsası Bitfinex ve blockchain analiz firması Chainalysis, Bitcoin'de yaklaşık bir milyon dolarlık fonu fidye yazılımı ödemesine kadar izledi. İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesi, Bitfinex'e adresi dondurmasını ve KYC (Müşterinizi tanıyın) ayrıntılarını paylaşmasını emretti. Önde gelen bir siber sigorta şirketi hacklenen fonları izlemek için Chainalysis yazılımını kullandı.

Bir Firma Bilgisayar Korsanına 950.000 Dolar Bitcoin Ödedi.

Bu fidye yazılımı saldırısının kurbanı, Bitcoin'de 1.2 milyon dolar ödemesi istenen isimsiz bir firma. Şirketin mahkeme talebini yapan sigorta şirketi, sonuçta 109,25 bitcoin şeklinde 950.000 dolar ödedi. Bazı bitcoin fiat para birimine dönüştürüldü ve geri kalanı Bitfinex platformundaki bir adrese gönderildi.

Bitfinex Dosyalamada Sanık Olarak Adlandırıldı

Bitfinex ve ana şirketi iFinex, davada sanık olarak adlandırıldı. Borsa, şimdi bitcoin'i izlemenin davacı ile birlikte çalıştığını ve şimdi suçla ilgilendiğini söyledi. Borsa, bunun gibi durumlarda kolluk kuvvetlerine ve davacılara yardım edebilecek sağlam sistemlere sahip olduklarını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ