Merkezi Hong Kong’ta, bulunan Bitfinex kripto borsası, veri akışı için açık kaynaklı, eşler arası (P2P) bir pazar başlattığını duyurdu.

Bitfinex Eşler Arası Veri Akışı Platformu Dazaar

Merkezi Hong Kong’ta, bulunan Bitfinex kripto borsası, veri akışı için açık kaynaklı, eşler arası (P2P) bir pazar başlattığını duyurdu.

iFinex'in sahip olduğu kripto borsası Bitfinex, veri akışı için açık kaynaklı, eşler arası (P2P) bir pazar başlattığını duyurdu. Dazaar adlı yeni platformun 25 Haziran 2020'de yayınlanması planlanıyor. Bitfinex'in resmi açıklamasına göre, veri akışı platformu bilgiye erişimi demokratikleştirme arzusundan oluşturuldu. Borsa, Dazaar'ın hızlı ve ölçeklenebilir P2P uygulamaları geliştirmeyi kolaylaştıran güvenli, dağıtılmış bir ek günlük olan Hypercore Protokolü'ne bir uzantı olarak inşa edildiğini ortaya koydu.

 Bitfinex’in açıklamasına göre, veri akışı platformunun kullanıcıları, etkileşimler yalnızca alıcılar ve satıcılar arasında olacağından, verileri üçüncü taraflar olmadan para kazanabilecek. Dazaar, aracıları ortadan kaldırmak ve ödemeler için kripto kullanımını teşvik etmek için kripto kullanarak zaman bazlı mikro ödemeler kullandığını söyledi. Şirket, kredi kartı ödemelerinin gelecekte de eklenebileceğini belirtti. Veri satıcıları bir kez platformu yükledikten sonra tercih ettikleri ödeme yöntemini seçmek zorunda kalacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ