Kripto para borsası Bitfinex, KYC (müşterinizi tanıyın) sürecini güncelledi ve doğrulanmış kullanıcılardan ek bilgi sağlamasını istiyor. Borsa, bu kararı güvenlik ve mevzuata uygunluğunu artırmak için verdi.

Bitfinex Kullanıcılardan İkamet Adreslerini de İstemeye Başladı – İşte Nedeni?

Dünyanın önde gelen kripto borsası Bitfinex, güvenliğini güçlendirmek ve düzenleyicilere daha iyi uyum sağlamak için KYC politikasını güncellediğini açıkladı. Doğrulanmış kullanıcıların ikamet adresinin kanıtını göstermeleri istenecek.

Doğrulanmış Kullanıcıların Fonlarının Kaynağı ve Kullanımı İle İlgili Ayrıntıları Paylaşmaları Gerekiyor

Güncellenmiş KYC politikasına göre Bitfinex, doğrulanmış kullanıcılardan yerleşim alanlarının kanıtını sağlamanın yanı sıra fonlarının kaynağı ve kullanımı ile ilgili ayrıntıları paylaşmalarını isteyecek. Merkezi Hong Kong'da bulunan ve İngiliz Virgin adasında kayıtlı olan Bitifnex’in teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, borsa tarafından elde edilen tüm kullanıcıların bilgilerinin güvenli ve gizli tutulduğunu söyledi.

AB Düzenleyicileri FATF Yönergelerini Kabul Ediyor.

Avrupa Birliği, Mali Eylem Görev Gücü tarafından daha önce verilen kılavuzlara dayanan kripto düzenlemelerini kabul etmekte. Yaklaşan yasalar zaten birkaç kripto borsasını ve diğer işletmeleri kapatmaya zorladı. Kullanıcılarının gizliliğinden ödün vermek istemeyen kripto borsaları ve kripto ile ilgili diğer işletmelerin, kapatmaktan başka çaresi yoktu. Simplecoin, Chopcoin ve Bottle Pay, gelecekteki düzenlemeler nedeniyle kapanan kripto şirketleri arasında yer aldı. Bitfinex şu anda birçok yasal savaşta yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ