Bitfinex, Lightning Network’ün yaygın olarak benimsenmesi için baskı yapıyor.

Bitfinex Lightning Network’te Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Destekliyor

Kripto para borsası yaptığı açıklamada Lightning Network para yatırmalarını ve para çekme işlemlerini destekleyeceğini açıkladı. 3 Şirket ayrıca stablecoin USDT ve Tether Gold’u da ağa getirmek için çalışıyor.

Bitfinex ve Lightning Network

Bitfinex, Lightning Network desteği sunan ilk büyük borsalardan biri. Yeni özellik sayesinde, Bitfinex kullanıcıları, ağı ölçeklendirmek için bitcoin blok zincirinde ikinci bir katman olan Lightning Network üzerinden anında borsadaki bitcoinleri çekebilir ve bırakabilir.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardonio'ya göre, borsa Lightning Network’te bir vaat ediyor ve protokolü kitlelere ulaştırmayı umuyor. Bitfinex CTO’su Paolo Ardonio yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitfinex'te, [Lightning Network’ün] sektörümüzün oyun değiştiricisi olabileceğini düşünüyoruz, çünkü küçük ücretler ve yüksek verimlilikle P2P mikro ödemeleri sağlıyor. P2P doğası, bitcoinin durdurulamaz bir gücünü taşıyor. Yine de daha büyük kripto topluluğundan daha fazla farkındalık, anlayış ve benimseme gerektiriyor. Bunu destekleyen büyük bir borsa bu kabul sürecini hızlandıracak.”

Ardoino, bu çabanın bir parçası olarak, Bitfinex’in RGB’deki bir grup geliştiriciyle ve RGB’deki stablecoin Tether’i ve altın destekli stablecoin Tether Gold’u piyasaya sürmesi için de çalıştığını söyledi.

 Ardoino, “Gelişme, bu teknolojiye olan bağlılığımızın bir başka açıklamasıdır” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ