Kripto borsası Bitfinex'in sahibi iFinex, yaklaşan menkul kıymet token borsası Dusk Network'e 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Bitfinex, Piyasaya Çıkacak Olan Menkul Kıymet Token Borsası Dusk Network

Kripto borsası Bitfinex'in sahibi iFinex, yaklaşan menkul kıymet token borsası Dusk Network'e 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Dusk Network, Amsterdam merkezli bir fintech girişimidir ve hisseler, tahviller ve emtia gibi varlıkları tokenize etmek için "düzenlenmiş" bir menkul kıymet token borsası yaratmaktadır. Borsanın 2021 yılının 1. çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Dusk Network'ün iş lideri Jelle Pol, The Block'a borsanın AB çerçevesi MiFID II (Finansal Araçlarda Piyasalar Direktifi) altında çalışacağını söyledi. Bu çerçevede, borsa daha sonra çok taraflı bir ticaret tesisi (MTF) lisansı veya düzenlenmiş piyasa (RM) iznini tercih edebilir.

Pol, Dusk Network'ün finansmanı, 2018'deki özel bir satış sırasında topladığı 7,4 milyon avroya (~ 8,85 milyon dolar) ek olarak geliyor ve yaklaşmakta olan menkul kıymet token borsasının ayrı bir varlık olduğunu belirtiyor.

 Tokenlaştırma alanı ivme kazanıyor gibi görünüyor. Geçen ay, İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi, bu yılın sonlarında platformunu başlatacak olan ülkenin ilk dijital menkul kıymet alım satım ve saklama platformu Archax'ı onayladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ