Kripto para borsası Bitfinex, kripto para işlemlerini "gerçek zamanlı" olarak izlemek için blockchain analiz şirketi Chainalysis tarafından bir uyumluluk aracı entegre etti.

Bitfinex Şimdi “Kötü Oyuncuları Platformundan Uzak Tutmak” İçin Chainalysis’in Uyumluluk Aracını Kullanıyor

Kripto para borsası Bitfinex, kripto para işlemlerini "gerçek zamanlı" olarak izlemek için blockchain analiz şirketi Chainalysis tarafından bir uyumluluk aracı entegre etti.

“İşleminizi Bilin” Yazılımı

Perşembe günü duyurulan Chainalysis, "İşleminizi Bilin (KYT)" uyumluluk yazılımının Bitfinex'in büyük hacimli kripto para birimi etkinliği izlemesine ve sürekli olarak yüksek riskli işlemleri tanımlamasına yardımcı olacağını söyledi. Bu da, borsadaki en acil faaliyete odaklanmaya ve uyum politikalarını uygulamaya koymaya yardımcı olacak.

Bitfinex’in uyumluluk sorumlusu Peter Warrack, “Chainalysis’in çözümü, oyuncularımızın gizliliğini korurken kötü oyuncuları platformumuzdan uzak tutmaya yarayacak” açıklamasını yapıyor. Warrack “çözümün “kesinlikle kurum içinde tutulan kullanıcıları tanımlayan bilgileri paylaşmayacağına” da vurgu yapıyor.

Desteklenen Kripto Paralar

Chainalysis şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT), Maker ve Dai dahil olmak üzere 41 kripto para birimini ve stablecoinleri izlemekte. Yakın bir gelecekte XRP ve diğer birkaç kripto para için destek eklemesi bekleniyor.

Bitfinex, şüpheli işlemleri izlemek için son zamanlarda Chainalysis’in KYT yazılımını kullanmaya başlayan Binance ve Bittrex borsalarına katıldı. 2014 yılında kurulan Chainalysis, bankalara, işletmelere ve hükümetlere uyumluluk araçları sağlıyor. Başlıca müşterileri arasında Barclays, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve AB kanun uygulama kurumu Europol de bulunuyor.

Geçtiğimiz ay, blockchain analitik firması “kârlılık yolunda” olmak için işgücünü yaklaşık % 20 oranında azaltarak 39 çalışanı işten çıkarmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ