Kripto piyasasını manipüle ettiği iddia edilen Bitfinex ve Tether'e açılan davada, Bittrex ve Poloniex'e yeni sanıklar olarak eklendi

Bitfinex ve Tether

Kripto piyasasını manipüle ettiği iddia edilen Bitfinex ve Tether'e açılan davada, Bittrex ve Poloniex'e yeni sanıklar olarak eklendi

Kripto para piyasasını manipüle ettiği iddia edilen Bitfinex, Tether ve bağlı kuruluşlara karşı değiştirilmiş bir toplu dava açıldı.

Kripto borsası Bittrex ve Poloniex, 3 Haziran'da New York Güney Bölge Mahkemesinde açılan güncellenmiş davaya yeni sanıklar olarak eklendi. İlk dava Ekim 2019'da yapıldı.

156 sayfalık değiştirilen dava, sanıkların hileli bir şekilde fiyatları şişirerek kripto pazarını manipüle ettiğini ve tüccarlara “milyarlarca dolar zarar” verdiğini iddia ediyor.

Dosyalama, “Tether ABD doları desteği olmadan milyarlarca USDT verdi - sadece USDT'yi havadan yarattı” diyor. “Tether, yeni yayınlanan USDT'yi Bitfinex'e“ satarak ”bu gerçeği sakladı. [...] Bitfinex ve Tether esasen aynı olduğu için Tether, yeni müşterilerin USDT'sini gerçek müşterilerden talep edildiği gibi ABD doları karşılığında Bitfinex hesabına aktarabilirdi. ”

Değiştirilen dava ayrıca Bittrex ve Poloniex'in “programdaki katılımcıları tanıdıklarını” iddia ediyor, yani Bitfinex'in borsalarına büyük miktarda desteklenmemiş USDT aktardığını biliyorlardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ