Robinhood'un 20 yaşındaki bir müşterisi, hesabı 730.000 dolar negatif bir denge gösterdiğinde intihar ettikten sonra, kripto borsaları ticaret bilincinden bahsediyor.

Bitflyer COO’su, Kripto Borsalarını Kumarhane Olarak Suçladı

Robinhood'un 20 yaşındaki bir müşterisi, hesabı 730.000 dolar negatif bir denge gösterdiğinde intihar ettikten sonra, kripto borsaları ticaret bilincinden bahsediyor.

BitFlyer ABD baş işletme görevlisi Joel Edgerton, kripto borsalarını 20 yaşındaki Robinhood müşterisinin ölümünün trajik ölümünden sonra kumarhane gibi davranmayı bırakmaya çağırdı.

Coindesk ile yapılan bir röportajda COO, kumarhane gibi çalışan ve müşterilerini kullanan çok fazla borsa olduğunu söyledi.

20 yaşındaki öğrenci Alexander Kearns, Robinhood ile ilgili karmaşık opsiyon sözleşmeleri yaparak kendini hatalı bir şekilde 700.000 $ 'dan fazla borçlandırdığına inandıktan sonra intihar etti.

Daha sonra, negatif dengenin sözleşmenin yürütülmesi arasında geçici bir aşama olduğu ortaya çıktı.

Robinhood, platformuna güvenlik önlemleri eklemeye söz verdi.

Kripto ticaret platformu Robinhood, gelecekte bu tür olayların olmasını önlemek için platformuna güvenlik önlemleri eklemeye söz verdi.

Resmi duyuruya göre, şirket seviye 3 seçenek yetkisi isteyen müşteriler için ek kriterler ve eğitim düşünüyor.

Robinhood ayrıca Amerikan İntiharı Önleme Vakfı'na 250.000 dolarlık bağış yapacağını açıkladı.

 Hisse senedi ve alım satım platformuna göre, bu adımlar müşterilerin platformun gelişmiş opsiyon alım satım özelliklerini anlamalarına yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ