Bitfury, madencilik şirketinin veri merkezleri aracılığıyla bitcoine yönelen kurumsal bir yatırımcı programının başlatıldığını duyurdu.

Bitfury, Madencilik Çiftlikleri İçin Kurumsal Yatırımcı Programını Açıkladı

Bitfury, madencilik şirketinin veri merkezleri aracılığıyla bitcoine yönelen kurumsal bir yatırımcı programının başlatıldığını duyurdu.

Program, diğer yatırımların yanı sıra, doğrudan yatırım ve fonlar ve özel sermaye ile dolaylı fırsatlar da dahil olmak üzere "ısmarlama" yatırım araçlarını sunuyor.

Veri merkezleri Kanada, Norveç, İzlanda ve Orta Asya'da yaşıyor. Firma, Kuzey Amerika ve Avrupa'da, kWh veya daha düşük başına 0,03 $ ile daha düşük bir enerji maliyeti sağladı ve firma, küresel olarak diğer birçok siteden daha düşük olduğunu söyledi. Bitfury, sitelerin yönetimini denetler.

Program, daha az volatilitesi olan akredite yatırımcıları dijital varlıklara yöneltmekte.

Program, popüler türev piyasası dışında bir giriş noktası sunmaktadır. Gerçekten de ortaklık modeli, riski paylaşan firmaya sahiptir.

Bitfury yaptığı açıklamada, "Eşsiz ortaklık modellerimiz, ilk işlemden kar elde etmediğimizi varsayar; bunun yerine Bitfury, fon ortaklığı modeline benzer riski paylaşıyor.

 Bitfury CEO'su Valery Vavilov, Forbes'a, programın dijital varlıkları elinde tutmak için gereken operasyonel know-how olmadan dijital varlıklara yönelmek üzere tasarlandığından, programın aile ofisleri için en çekici olmasını beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ