2 milyar dolarlık kripto para sorumlusu BitGo, kurumların doğrudan BitGo hesaplarından işlem yapmalarına izin vermek için finansal hizmetler sağlayıcısı SettleBit ile ortaklık kurdu.

BitGo Artık Müşterilerin Doğrudan Kripto Saklama Hesaplarından İşlem Yapmalarına İzin Veriyor

2 milyar dolarlık kripto para sorumlusu BitGo, kurumların doğrudan BitGo hesaplarından işlem yapmalarına izin vermek için finansal hizmetler sağlayıcısı SettleBit ile ortaklık kurdu.

2013 yılında kurulan BitGo, güvenlik, saklama ve likidite çözümleri sunmakta. Lansmanından bu yana firma saklama hizmetinden takas ve uzlaşmaya doğru genişledi. Ocak 2019'da BitGo, müşterilerinin Genesis'ten teklif almasına ve BitGo soğuk cüzdanlarında bulunan bitcoin'i hemen satmasına izin vermek için tezgah üstü (OTC) uzmanı Genesis Global Trading ile birlikte çalıştı.

Salı günkü basın açıklamasına göre, BitGo müşterileri artık SettleBit’in uzlaştırma platformuyla bir API entegrasyonu aracılığıyla doğrudan saklama hesaplarından işlem yapabiliyor. Yeni özellik sayesinde müşteriler, likidite ağıyla eşleşen bir fiyat teklifini anında alabilir ve fonları doğrulanır onaylanmaz gerçek zamanlı ödemeye ulaşabilirler. Süreç boyunca, fonları soğuk cüzdanda güvende kalacak.

BitGo finansal hizmetler başkanı Nick Carmi, “Müşterilerimizin çoğunun varlıklarını soğuk cüzdanlarından çıkarmadan ticaret yapmak istediklerini biliyoruz. “SettleBit, yerleşim API'mizi kullanarak basit ve zarif bir çözüm yarattı.”

Yeni özellik, ilk ticaretini zaten gördü, Eğlence dağıtım ağı CTM Digital'in 22 Ocak'ta 100.000 dolarlık bir bitcoin ticareti tamamladığını belirtti.

Şu anda, platform bitcoin, ethereum ve ABD doları alım satımını destekliyor, ancak firma yakın gelecekte daha fazla token ve stablecoin eklemeyi planladığını söyledi.

 Son zamanlarda, artan sayıda kripto şirketi OTC tüccarlarına yönelik çözümleri yayınladı. BitGo'nun yanı sıra, Gemini ve Seed CX, azaltılmış riskler vaadiyle kurumsal müşterilerin cazibesine benzer hizmetler sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ