BitGo, kurumlar için kripto ödünç verme, saklama ve ticaret köprülemeyi amaçlayan BitGo Prime'ı başlattı

BitGo’dan Kripto Alanında Dev Adım

BitGo, kurumlar için kripto ödünç verme, saklama ve ticaret köprülemeyi amaçlayan BitGo Prime'ı başlattı

Kripto hizmetleri sağlayıcısı BitGo Çarşamba günü kurumsal odaklı bir ticaret hizmeti olan BitGo Prime'ın lansmanını duyurdu.

BitGo Prime'ın başında, şirketin baş yöneticisi olarak adlandırılan Nick Carmi yönetilecek. Carmi, BitGo'ya bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Tower Research Capital'den finansal hizmetler başkanı olarak katıldı. Daha önce Deutsche Bank, Barclays ve Lehman Brothers da dahil olmak üzere bankacılık dünyasında rol aldı.

Carmi yaptığı açıklamada, "Zorluğumuz, karmaşık teknoloji dünyasını geleneksel finansal piyasaların talepleriyle birleştiren yenilikçi, sürdürülebilir bir ticaret ve borç verme işi kurmaktı. BitGo Prime, çoklu karşı taraflardan gelen likiditeyi bir araya getirerek, sipariş akışını ve uygulamaları doğrudan yatırımcıların gözetim cüzdanlarından optimize ederek kripto para birimi ticareti üzerinde yeni bir kontrol düzeyi sunuyor."

Giderek artan sayıda şirket, dijital varlıklar için ana broker olmak için mücadele ediyor. Öncü brokerler piyasada faaliyet gösteren kurumlar için go-betweens olarak mevcuttur ve mümkün olan en iyi fiyat peşinde farklı yerlerde ticaret yapmalarını sağlar. Bu tür kuruluşlar, borç verme, sermaye girişi ve saklama hizmetlerini de kapsayan çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

BitGo Prime'ın kurumsal yatırımcılara sunumu, BitGo'nun sağladığı kredi ve saklama tekliflerinin sıralanması etrafında odaklanıyor. Örneğin, BitGo Prime müşterileri, dijital varlıkları saklama hesaplarında tutulurken işlem yapabilecektir.

Uzun süredir kripto alanında saklama görevini üstlenen BitGo, The Block'un daha önce bildirdiği gibi Mart ayında bir borç verme işi başlattı. Borç verme işi, o zaman bildirildiği gibi, BitGo Prime LCC'nin himayesinde başlatıldı.

Yeni teklif, Nisan ayında edindiği Lumina'nın vergi raporlama ve portföy araçlarından da yararlanacak. Kriptodaki diğer başlıca hizmetlere benzer şekilde, BitGo istemcileri de çeşitli yerlerde ticaret yapabilecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ