Bithumb, Kore'de mobil ödeme sağlayıcı hizmeti veren Korea Pay ve Amerika merkezli Bitpay ile ortaklıklarını duyurdu.

Bithumb, Bitpay ve Korea Pay ile ortaklık kuruyor!

Bithumb, Kore'nin en büyük kripto borsalarından biri. Bunun en büyük kanıtı ise günlük 511 milyon dolarlık hacmi, bu da yaklaşık olarak 64 bin BTC ediyor. Bithumb, şimdi de mobil ödeme sağlayıcılarla bir ortaklığa girmeye hazırlanıyor.

Bithumb, Kore'de mobil ödeme sağlayıcılardan biri olan Korea Pay ile bir ortaklık kurarak, yıl sonuna kadar 8 binden fazla ticari işletmeye mobil ödeme hizmeti sunacak. Bithumb, sadece Kore'de değil; aynı zamanda bitcoin ödeme platformu Bitpay ile de bir ortaklık girişiminde olduğu belirtiliyor.

BitPay'in ticari sorumlusu Sonny Singh, CNCB'ye yaptığı bir röportajda ortaklık haberlerinin doğru olduğunu ve Bitcoin ile yapılan ödemelerin faturalandırılması, aynı zamanda daha hızlı ve güvenli olmasını sağlamak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Singh, ayrıca 2018 yılı içerisinde 4 milyar dolarlık Bitcoin ödemesinin taraflarından işleneceğini tahmin ettiğine açıkladı ve Kore'den yapılan yurtdışı ödemelerinin de 200 milyar dolarlık bir seviyeye ulaşması ihtimalini değerlendirdi.

İnsanlar yurtdışı ödemelerini banka transferleri ile yaptığında yaklaşık %4 oranında bir komisyon ödemek zorunda kalıyorlar. Ve transfer işlemi 4 güne kadar sürebiliyor. Bitpay ise, bunu 1 günde sadece %1'lik bir komisyon oranıyla yapıyor.

Gerçekten yurtdışı ödemelerde, özellikle bankalar ile uğraşmak çok can sıkıcı olabiliyor. Sadece Bitpay için değil, acil yurtdışı ödemelerinizi Bitcoin ve benzeri kripto paralarla yapmanız, yaklaşık 1 dakikanızı alacaktır. Karşı tarafa ulaşması ise en fazla 1 saat sürecektir. Bu sebeple, bu tür ödemeleri kripto paralar ile yapmak mantıklı bir tercih olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ