Güney Koreli kripto borsası Bithumb, Busan blockchain bölgesine yaklaşık 8 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Bithumb, Busan Blockchain Bölgesine Yaklaşık 8 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Güney Koreli kripto borsası Bithumb, Busan blockchain bölgesine yaklaşık 8 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Hükümet, bu bölgeyi blockchain girişimini teşvik etmek için "düzenlemesiz" ilan etti.

Güney Kore'deki en büyük kripto borsalarından biri olan Bithumb, Busan'daki blok zinciri gelişimi için Güney Kore'nin “düzenlemesiz” bölgesine 8 milyon dolar yatırım sözü verdi. Güney Kore Ulusal Vergi Servisi geçtiğimiz günlerde Bithumb'ı uluslararası müşterilerden kazanılan karlar üzerinden stopaj vergileri için 69 milyon dolarlık bir vergi borcu yolladı

Güney Koreli yetkililer, Busan'ı Düzenlemesiz Bölgesini Yapmak İçin 11 Düzenlemeyi Kaldırdı.

Güney Koreli yetkililer, blockchain ve kripto projelerinin turizm, tüketim ve kamu güvenliğine yardımcı olacak fikirler ile kamu sektörüne odaklanmasını istiyor. Her ne kadar bu yere “düzenlemesiz” denilse de, yine de bazı kısıtlamalar vardır. İşletmeler İlk Coin Tekliflerine katılamazlar. Güney Kore hükümeti, blockchain kullanan işletmeler ve yeni başlayanlar için 11 düzenlemeyi kaldırdı.

Kripto Karları Şimdilik Güney Kore'de Vergiye Tabi Değil.

Daha önce, Güney Kore hükümeti, bir bireyin kripto para birimlerinden kazandığı kârların gelir vergisine tabi olmadığını ortaya koydu. Şu anda, Güney Kore'de kripto para birimlerinin yasal tanımı yok.  Ancak hükümet, kripto paraların vergilendirilmesi konusunda nasıl ilerlemeleri gerektiğine dair farklı büyük ülkelerin yaklaşımlarını incelediklerini belirtti. Ekonomi ve Maliye Bakanlığının bu yıl kripto paraları vergilendirecek bir tasarıyı teklif etmesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ