Bithumb CEO'su, çoğu kripto firmasının Güney Kore'deki yeni düzenlemelere uymakta zorlanabileceğini söylüyor.

Bithumb CEO

Güney Kore kripto para borsası Bithumb'ın CEO'su, Güney Kore'deki çoğu kripto firmasının yeni kripto düzenlemelerini karşılayamayabileceğine inanıyor.

Güney Kore kripto para borsası Bithumb'ın CEO'su, ulusal endüstriyi yöneten yaklaşan yeni kurallarla ilgili bazı tahminlerde bulundu. 

CEO, yeni kripto düzenlemelerinde hayatta kalan yalnızca dört ila yedi borsa olacağına inanıyor. Hanguk Hyungjae ile bir röportaj sırasında Heo Baek-young, yerel kripto şirketleri için çok acımasız bir tahmin yaptı. 

Küçük şirketlerin Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) sertifika gereksinimlerini karşılamak için "mücadele edebileceğine" inanıyor.

Mart ayında yeni kripto düzenlemeleri yürürlüğe girecek

Şu anda Güney Kore'de faaliyet gösteren yaklaşık 50 kripto borsası var. Yaklaşan düzenlemeler Mart ayında yürürlüğe girecek, ancak firmalara gerekli önlemleri karşılamaları için altı aylık bir ön süre verildi. 

Değiştirilen Özel Mali İşlemler Bilgi Yasası, geçen yıl Kasım ayında Ulusal Meclis finans komitesi tarafından onaylandı. 

Kripto borsalarının, müşteri hesaplarını bireylere ve yeni kripto düzenlemeleri uyarınca yerel bir kimlik belgesiyle doğrulanan banka hesaplarına bağlamak da dahil olmak üzere bir dizi bankacılık protokolünü takip etmesi gerekiyor.

Bithumb, tüm yeni gereksinimleri karşılamaya hazır

Bithumb'ın CEO'su yeni kripto kurallarını övdü ve şirketinin son tarihe kadar tüm gereksinimleri karşılamaya hazır olduğuna inanıyor.

 Heo, "kötü niyetli şirketlerden" farklılaşmanın önemine de işaret etti. Yatırımcı korumasını güçlendirmenin geç olduğunu, ancak doğru bir adım olduğunu söyledi. Bununla birlikte, diğer birçok platformun yeni kara para aklama (AML) protokollerine uymak için mücadele edebileceğini düşünüyor.

Yeni kripto düzenlemeleri, kripto ticaretindeki anonimliğe son vermek isteyen Güney Kore kripto endüstrisini denetlemek için düzenleyici birim olarak Finansal İstihbarat Birimi'ni (FIU) adlandırmayı içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ