Dünyanın önde gelen kripto para borsaları arasında yer alan Bithumb Global, kendi ana kripto para birimi Bithumb Coin'i piyasaya süreceğini duyurdu.

Bithumb Global, Merakla Beklenen Kendi Coinini Başlattı

Dünyanın önde gelen kripto para borsaları arasında yer alan Bithumb Global, kendi ana kripto para birimi Bithumb Coin'i piyasaya süreceğini duyurdu. Koinin kısa ismi BT. Borsa, 2020'nin ilk çeyreğinde başlaması beklenen Bithumb Chain'i kullanma hakkı ve taşıma ücretleri için kripto paradan yararlanacak.

Bugün Bithumb Global, 2020'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Bithumb blockchain ağı için yerel bir kripto para başlattı. Borsa, 300 milyon token basacak ve daha sonra bu tokenlerin yarısını yakacak.

Resmi duyuruya göre, borsa taşıma ücretleri, Bithumb Zinciri kullanma hakları ve gelecekteki ödeme mekanizmaları için parayı kullanacak. Tokenler, borsa blok zinciri ağına ilişkin yatırım kararları gibi zincir yönetişiminde oy kullanmak için de kullanılabilir.

Bithumb: Güney Kore’nin Önde Gelen Kripto Borsası

Borsa, Güney Kore'nin başkenti Seul'de bulunmakta. 2013 yılında kurulmuş ve BTC Korea Ltd. adlı bir şirket tarafından yönetilmekte. Bithumb, Güney Kore Wonu (KRW) ile birlikte kripto döviz ticareti sunmakta. Borsada 100'den fazla işlem çifti listelenmiş durumda.

Borsada elde edilen işlem hacmi Güney Kore'deki en yüksek seviyelerden birini oluşturuyor. Bithumb Global halen işlem hacimlerinde Coinmarketcap tarafından 34. sırada yer almakta.

Bir banka hesabı açmak ve kripto ticaret yapmak için çok sıkı düzenlemelerle, yabancı yatırımcıların Bithumb'taki fiyat hareketliliğinden yararlanmaları mümkün değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ