Bitlem, Meksika

Meksika Menkul Kıymetler Borsası'ndan bir sokak uzakta bulunan, Meksikalı şirket Bitlem geçtiğimiz günlerde Meksika'nın ilk fiziksel bitcoin alışverişinin başlatıldığını bir basın açıklaması aracılığıyla duyurdu. Müşteriler nakit ve banka havalelerini kullanarak kripto parayı ve diğer 10 kripto parayı alıp satabilecek. (10 kripto para hakkında bilgi yok malesef ama tahmin edilebilir.)

Meksika'da fiziksel açıdan, halka açık ilk alışveriş olanağı, tarihsel anlamı beraberinde getiriyor ve Meksika piyasasına bitcoin eşliğinde, kripto para birimlerinde ve blockchain teknolojisinde bulunmasına izin veriyor. Bitlem, kullanıcıların kripto para birimlerini çevrimiçi olarak alıp satmalarına izin vermek için önümüzdeki birkaç hafta içinde çevrimiçi exchange platformu Bitlem.com'u başlatmaya çalışıyor. Kullanıcılar borsa başladıktan sonra, Meksika genelinde bulunan 20.000'in üzerinde mağazayı kullanarak para yatırma olanağına kavuşacak.

Bitlem, ülke çapında daha fazla şube açma ve genişletme üzerinde çalışacağını ve faaliyetlerini ve süreçlerini gelecekte sağlanacak olan düzenleyici çerçeveye göre uyarlayacağını da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ