Çin merkezli kripto para madenciliği devi, bu yıl Mayıs ayında bitcoin halvin etkinliğinden önce personelin yarısını işten çıkarmayı planlıyor.

Bitmain, Bitcoin Halving Etkinliğinden Önce Büyük Bir İşten Çıkarma Planlıyor

Çin merkezli kripto para madenciliği devi, bu yıl Mayıs ayında bitcoin halvin etkinliğinden önce personelin yarısını işten çıkarmayı planlıyor.

Yerel haberlere göre Bitmain, şirketin bu yıl Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan bitcoin halving etkinliği öncesi çalışanlarının yarısını işten çıkarmayı planladığı bir “personel optimizasyon planı” başlattı. Bu arada, kurucu ortak, Wu Jihan Mircee Zhan'ı şirketten çıkardığı için Bitmain bir “iç savaş” geçiriyor.

Bitmain Bu Ay Yıllık Bir Toplantı Yapacak

Bitmain, dünyanın en büyük kripto para madenciliği makineleri üreticisi durumunda. Şirketin 17 Ocak'ta yıllık bir toplantı düzenlediği ve büyük bir işten çıkarmanın yapılacağı bildirildi. Kripto madenciliği şirketi daha önce Aralık 2018'de büyük bir işten çıkarma ilan etmişti.

Kurucu Ortaklar Güç İçin Savaşıyor

Geçen yıl Ekim ayında, Bitmain’in kurucu ortağı Wu Jihan, şirketin tüm çalışanlarına diğer kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi Micree Zhan'ın firmadan çıkarıldığını ve hiçbir çalışanın onunla iletişime geçmemesini bildirdi. Micree Zhan, şirkete geri dönme ve Wu Jihan'a karşı, rızası olmadan onu şirketten uzaklaştırdığı için yasal süreç başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ