Madencilik devi Bitmain, ETH madenciliği Antiminer E3 ürününün ömrünü uzatmak için yeni bir yazılım yayınladı.

Bitmain, Ethereum Madencisi Antminer E3

Madencilik devi Bitmain, ETH madenciliği Antiminer E3 ürününün ömrünü uzatmak için yeni bir yazılım yayınladı.

Bitmain'in Antiminer E3 cihazının, ethereum'un yönlendirilmiş asiklik grafik (DAG) dosyalarının artan boyutunu işleyememesi nedeniyle Nisan 2020'de eski olması bekleniyordu. Sorunu araştıran araştırmacılara göre, operasyonda böylesi bir düşüş, ethereum ağ hashrate’inde önemli bir düşüşe neden olabilir.

Buna yanıt olarak, Bitmain şimdi Çift Tarih Hızı (DDR) bellek kullanımını genişletmek ve DAG dosyalarını işlemek için daha fazla alan oluşturmak için yeni bir ürün yazılımı koydu.

Bitmain'in açıklamasına göre, bu gelişme Antimer E3'ün "öngörülebilir gelecek için" çalışmaya devam etmesine izin verecek, ancak daha sonraki blog yayınında 2020 Ekim tarihini içeriyor.

 Şirket, "Yeni yazılımın, Antminer E3'ü daha iyi destekleyecek şekilde tasarlandı ve bu nedenle Bitmain, madencilerin 2020 Nisan'ından sonra donanımı kullanmaya devam edebileceğinden emin. Yeni bellenim güncellemesi ile Antminer E3'ün yaklaşık blok yüksekliği 11.400.000. Hesaplamalara göre madencilik 2020 Ekimine kadar devam edebilir" ifadelerini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ