Bitmain'in sürgün kurucu ortağı Micree Zhan, bir başka kısmi yasal zaferin ardından madencilik şirketindeki konumunu geri getirmek için taşındı. Gerilimin fiziksel bir çatışmaya yükseldiği bildirildi.

Bitmain Güç Mücadelesi Fiziksel Bir Çatışmaya Dönüşüyor

Bitmain'in sürgün kurucu ortağı Micree Zhan, bir başka kısmi yasal zaferin ardından madencilik şirketindeki konumunu geri getirmek için taşındı. Gerilimin fiziksel bir çatışmaya yükseldiği bildirildi.

Haberlere göre, Bitmain Micree Zhan'ın sürgün edilen kurucu ortağına Pekin Haidian Bölgesi Adalet Bürosu tarafından Bitmain Teknolojisinin yasal temsilcisi olarak statüsünü kurtarma hakkı verildi. Bununla birlikte, Zhan kurtarma sürecinin bir parçası olarak yeni kayıt lisansını almaya gittiğinde, Bitmain’in CEO'su Liu Luyao da dahil olmak üzere bir grup adam tarafından kuşatıldı. İki tarafın daha sonra fiziksel bir kavgaya karıştığı bildirildi.

İki taraf arasındaki gerilimler fiziksel bir kavgaya dönüştü.

Çin haber platformu Caixin'e göre, Adalet Bürosu yetkilileri, güncellenmiş lisansı şirketin yeni yasal temsilcisi olarak Micree Zhan'a devretmeye çalıştıklarında, Bitmain CEO'su aniden lisansa sahip oldu. Rapora göre Bitmain CEO'su Liu, işletme lisansının firmanın malı olduğunu, bir bireyin eline nasıl geçebileceğini söyledi. ” Çin'de WeChat'te ortaya çıkan bir video, iki taraf arasındaki gerilimlerin daha sonra fiziksel bir kavgaya dönüştüğünü gösterdi. Adalet Bürosu olayı polise bildirdi ve her iki taraf da yerel polis karakoluna götürüldü.

Bitmain'de iç güç mücadelesi yoğunlaşıyor.

Geçen yıl Bitmain üst yönetimi, kurucu ortağı Micree Zhan'ı rızası olmadan şirketten aniden kaldırdı. O zamandan beri Micree Zhan, madencilik devine karşı yasal yollara başvurarak şirkete geri dönüyor. Şimdiye kadar, yol boyunca bazı küçük zaferler kazandı. Bitmain Cuma günü yaptığı açıklamada, kaydı tersine çevirme kararının Şirket Yasasını ihlal eden devlet kurumu tarafından yapılan bir hata olduğunu söyledi. Bitmain, kaydı tersine çevirmek için Adalet Bürosu'nu hedefledi.

 Madencilik makine üreticisi devi, Liu Luyao'yu Pekin Bitmain'in şu anda etkili yasal temsilcisi olarak tanıdıklarını söyledi. Firma ayrıca, bu süre zarfında, Zhan Ketuan tarafından şirketin yetkili temsilcisi olarak herhangi bir işlem yapılmayacağını da kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ