Bitmain, 84 TH / s ±% 3 hash gücü ve 37.5 J / TH ±% 5 güç verimliliği üretmek için tasarlanan yeni bir Bitcoin madenciliği ASIC olan Antminer T19 için resmi olarak satış başlattı.

Bitmain’in Yeni Cihazı Şirket

Bitmain, 84 TH / s ±% 3 hash gücü ve 37.5 J / TH ±% 5 güç verimliliği üretmek için tasarlanan yeni bir Bitcoin madenciliği ASIC olan Antminer T19 için resmi olarak satış başlattı.

Antminer T19, daha düşük bir fiyat noktasında da olsa, üst uç Antminer S19 ve S19 Pro'da bulunan özel yapım çiplere benzerlik gösteren teknolojiye sahiptir.

Tüketicilerin, Şubat ayı ortasından Nisan sonuna kadar gönderilenler için kısmi fiyat ayarlama iadeleri alabildiği önceki Antminer T17 ile karşılaştırıldığında, T19 daha verimli bir performans sergiliyor ve muhtemelen madencilerin daha hızlı kâr elde etmesini sağlıyor. T19 bunu yeni bir güç kaynağı teknolojisi ve daha yüksek madencilik hızları sunan yükseltilmiş ürün yazılımı kullanarak yapar.

T19 lansmanı Antminer S19'un çıkışını izliyor. İkincisi, saniyede 95 terahash (TH / s) hash gücüne sahip. Pro sürümü 110 TH / s ve terahash başına 29.5 jul enerji verimliliğine sahiptir.

Temel modelin daha yüksek fiyat noktasına rağmen, pro sürümü daha da pahalıya mal oldu, makineler birkaç gün içinde satıldı. Öte yandan, T19'u satın alan madenciler Antminer'larının 21 Haziran'dan itibaren nakliyeye başlamasını bekleyebilirler ve alıcılar maksimum iki birim satın almakla sınırlıdır.

Firma ayrıca 2019'un ikinci yarısında bir halka arz yapmayı planlamıştı ve daha sonra fon yaratma hedefini 3 milyar dolara ayarlamıştı, bu rakam daha sonra önemli ölçüde daha düşük olacak şekilde ayarlandı. Ancak, hedefi düşürdükten sonra bile, Bitmain’in halka arz tarihi henüz açıklanmadı.

 Antminer T19'un S19 kadar hızlı satıp satmayacağına ve Bitmain’in finansallarını desteklemeye ve halka arz için tekrar yola çıkıp çıkmayacağına hala bakılacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ