Çin merkezli madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain, kurucu ortağı Micree Zhan ile ilgili olarak Ekim ayında görevden ayrıldığını doğrulayan iki eşzamanlı açıklama yayınladı.

Bitmain, Micree Zhan

Çin merkezli madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain, kurucu ortağı Micree Zhan ile ilgili olarak Ekim ayında görevden ayrıldığını doğrulayan iki eşzamanlı açıklama yayınladı.

Çinli kripto madenciliği makine üreticisi dev Bitmain, Micree Zhan'ın göz ardı edildiğini ve onu ve çalışanların uymamaları için yasal işlemle desteklediğini tehdit ettiğini doğrulayan açıklamalar yaptı. İfadeler bugün Bitmain’in Weibo sayfasında yayınlandı. Her ikisi de, şirketin eski başkanı ve yasal temsilcisi Micree Zhan'ın Ekim 2019'da hissedarların kararı ile görevinden alındığını yineledi. 5 Kasım'da şirket, yöneticinin şirket yönetimini kaldırma kararını geçtiğini söyledi. yönetimi Micree Zhan kurucu.

“Micree Zhan'ın şirketin yasal temsilcisi olarak hareket etme hakkı yok.”

Bitmain’in ifadesi, devredilen başkan Zhan'ın şirketin yasal temsilcisi olarak hareket etme veya şirket çalışanlarına bildirim ve talimat verme hakkına sahip olmadığını açıkladı. Bitmain ayrıca tüm yönetim ve çalışanlarından Zhan'ın herhangi bir talebini göz ardı etmelerini istedi ve uygunsuzluk durumunda yasal işlemlerle tehdit etti.

Güç mücadelesi Bitmain'de devam ediyor

Micree Zhan, Çin kripto madenciliği üreticisi firmasından aniden kaldırıldığından, Bitmain bir iç güç mücadelesi ile karşı karşıya. Devrik kurucu ortak Micree Zhan şirketteki yerini geri almak için mahkemeye çıkmıştır. Zhan'ın Jihan Wu'dan iki kat daha fazla hisse sahibi olduğu bildirildi, ancak olayların ortaya çıkmasından bu yana payı önemli ölçüde azalmış gibi görünüyor. Daha önce, Micree Zhan ve Bitmain arasındaki gerilimin fiziksel yüzleşmeye yükseldiği bildirildi.

 Zhan, pozisyonunu geri kazanmak için şirket aleyhine iki dava açtı. İç güç mücadelesinin ortasında, şirketin ekonomik serveti kayıyor gibi görünüyor. Genesis Mining'in eski CTO'su Kristy-Leigh Minehan'ın belirttiği gibi MicroBT, Bitmain'e karşı pazar payı kazanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ