Bitcoin SV [BSV] Genesis hard forkunu 4 Şubat'ta tamamladı

Bitmain ve Kraken Hedefli Dava ABD Bölge Mahkemesi Tarafından Reddedildi

Bitcoin SV [BSV] Genesis hard forkunu  4 Şubat'ta tamamladı ve topluluk ethosuna göre, “Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından 2009'daki orijinal sürümüne mümkün olduğunca yakın bir şekilde Bitcoin protokolüne geri dönme” girişimiydi. Kasım 2018'de BCH zincirinden ayrılan önceden çatallanmış bir Bitcoin Cash [BCH] forku bu. Bu sert çatal, bazı niş toplulukların BCH'nin “kaçırıldığına” inanmasına yol açtı.

O zamanlar az bilinen bir şirket olan United American Corporation [UAC], BCH'nin BCH'den birkaç geliştirici ile birlikte madencilik devi Bitmain, kripto borsası Kraken ve Bitcoin.com tarafından devralındığını iddia etti. Ancak, ABD bölge mahkemesi UAC tarafından 5 Şubat 2020'de açılan davayı reddetti.

Rapora göre, müteakip 134'den fazla hareket reddedilen bu UAC'nin dosyalanmasına dayanıyordu. Duruşma konusu, geçen Şubat'ta davayı reddetmeye karar veren ABD Sulh Hakimi Chris McAliley'e sevk edildi. Şirket, UAC, 1990'lardan beri varlığını sürdürüyor ve üç aylık net kazançlarını sadece 52.293 $ olarak bildirmişti. Şirket hakkında bir rapor şöyle demişti:,

“Üç aylık net kazancı sadece 52.293 dolardı. Bu son çeyrekte sadece 132.343 dolar nakit vardı. Varlıklar arasında 30 Eylül 2018 itibariyle 2.500 madenci ve 13 Kasım 2018 itibariyle 5.000 madenci var. Bu oldukça küçük bir şirket için çok iddialı bir dava gibi görünüyor. ”

 Ancak, davaları takiben, Bitcoin Cash çevresinde kötü niyetli faaliyetler, BCH karşıtı web siteleri, Jihan Wu [Bitmain], Jesse Powell [Kraken], Amaury Séchet [Bitcoin ABC] resimleri gibi kupa çekimleri ile kripto turlarını yaptı. Ancak, karar mevcut şekliyle reddedilmesine rağmen, UAC'ye mahkeme kararına göre şikayeti değiştirmesi için 28 Şubat 2020 tarihine kadar süre tanındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ