Kripto varlıklarının, fonların küresel sermaye piyasalarına geri akışıyla toparlanmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

BitMEX, 2023

Kripto varlıklarının, fonların küresel sermaye piyasalarına geri akışıyla toparlanmasının muhtemel olduğunu söylüyor. BitMEX borsası, 2023'te kripto endüstrisi için en iyi 3 tahminini paylaştı.

Mevcut makroekonomik görünümle birlikte, gerçek kullanım durumlarına sahip projeler üzerinde bahis oynamaya ağırlık verilmektedir.

Dijital para birimi ekosistemi, ortaya çıkışı ve hayatta kalması dünya çapında düzenleyicileri şaşırtmaya devam eden önemli bir endüstri olmaya devam ediyor. Yıllar boyunca, gelişmekte olan endüstri, onu 21. yüzyılın bir sonraki mega teknoloji yeniliği olarak büyük ölçüde radarda tutan çok sayıda ilerleme ve eğilim kaydetti.

Son birkaç yılda, Merkezi Olmayan Finans (DeFi), Non-Fungible Tokens (NFT) ve hatta metaverse'nin büyümesini gördük ve bunların tümü yüksek düzeyde inovasyon veya diğerini ifade ediyor. Sektör bu teknolojiyi çevreleyen yenilikleri beslemeye devam ederken, küresel ekonomideki kripto ekosistemine kadar inen mevcut trend, sektör için yepyeni bir algıyı tetikledi.

Sektöre büyük katkı sağlayan BitMEX kripto ticaret platformu, dijital para ekosistemi için 2023'te dikkat etmemiz gereken üç önemli tahmin paylaştı. İşte bu tahminlerin her biri hakkında kısa bir fikir.

#1, Risk Varlıklarının Geri Kazanımı

Bitcoin (BTC) gibi riskli varlıklar, koronavirüs pandemisinin ortaya çıkışından bu yana gördüğümüz gibi, küresel ekonomi bir tür erime yaşadığında ve buna maruz kaldığında genellikle spekülatif bir aralıkta tutulur.

BitMEX'in hipotezine göre, riskli varlıkların bu yıl toparlanma olasılığı çok yüksek, çünkü enflasyon muhtemelen düşüyor ve dünya çapındaki Merkez Bankalarının şahin yaklaşımı hafifliyor. Enflasyon projeksiyonu gerçekleşirse ve parasal sıkılaştırmaya yönelik güvercin bir duruş benimsenirse, ekonomiye daha fazla nakit akışı olacak ve bu da genellikle Bitcoin ve diğer kripto varlıkların benimsenmesini teşvik edecek.

Sektör, fonların ekonomiye akmasını bekleyebilirken, BitMEX, ekosistemin, diğerlerinin yanı sıra FTX Derivatives Exchange ve Genesis Global gibi mega Web3.0 devlerinin çöküşünden çıkarılan dersleri unutmadığını hatırlattı. Borsa, bu sefer daha iyi kararların alınacağı konusunda iyimser.


#2 Dikkatle Statükonun Sürdürülmesi Devam Ediyor

BitMEX ayrıca, ekonominin itici güçlerinin statükoyu korumayı ve faiz oranlarını artırmaya devam etmeyi seçtiği bir trendin olasılıklarına ilişkin içgörüler paylaştı. Ticaret platformu raporunda bunu yapma olasılığının düşük olduğuna inandığını söylerken, enflasyonu yüksek tutmaya yardımcı olabilecek dış olaylar olduğuna dikkat çekti.

Bu örnekte borsa, yatırımcıların kripto projelerini yeni kullanım durumlarıyla kucaklamasını savunuyor. Yatırım yapılması gerektiğinden, bunu VeChain (VET) ve Cardano (ADA) gibi Web3.0'ın ötesine geçerek ana ekosisteme yayılan kanıtlanmış inovasyona sahip projelerle yapmak daha iyidir.

#3, Daha Güvenli Varlık Sınıfı

BitMEX ayrıca, Bitcoin'in birden fazla yargı alanında daha güvenli bir varlık sınıfı olarak geniş çapta benimsendiğini görecek olası bir senaryo öngörüyor. Kripto para biriminde büyük bir paya sahip olan MicroStrategy Incorporated gibi şirketler tarafından halihazırda önerilen iş modeliyle, hat boyunca daha fazlası katılabilir.

Düzenleyicilerin teknolojiyi ve getirdiği avantajları 2023'te, hükümetlerin en üst düzeylerinde gerçekleşen tartışmalarla ve kripto paranın politika yapıcılardan daha önce hiç olmadığı kadar fazla ilgi görmesiyle birlikte benimsemeye devam etmesini bekliyoruz. BitMEX Baş Uyumluluk Görevlisi Julian Tehan, dedi.

Bu düzenleyici kucaklama, orta ve uzun vadede benimsemeyi yönlendirmek zorundadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ