Küresel kripto para ticaret borsası BitMEX, spot ticaret platformunun lansmanını duyurarak platformunu kripto türev ticaretinin ötesine genişletiyor.

BitMEX, 30 Milyon Dolarlık Cezadan Önce Spot Kripto Ticaret Platformunu Başlattı

Küresel kripto para ticaret borsası BitMEX, spot ticaret platformunun lansmanını duyurarak platformunu kripto türev ticaretinin ötesine genişletiyor. BitMEX Spot Ticaret Platformu, 17 Mayıs'ta perakende ve kurumsal tüccarlar için canlı hale getirildi ve bu da kullanıcıların varlıklarla ticaret yaparken gelişmişliklerini artırmalarına olanak tanıyacak.

BitMEX Spot Ticaret Platformunun piyasaya sürülmesi, BitMEX'in ürün teklifini Avrupa'daki kripto para birimi tüccarlarına genişletme çabalarının büyük bir bölümünü temsil ediyor. Şu anda platform, Bitcoin (XBT), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK), ApeCoin (APE), Ethereum (ETH), Axie infinity (AXS) ve Uniswap (UNI) dahil olmak üzere yedi farklı kripto para birimini destekliyor.

Kullanıcılar, API ticaretinden yararlanarak ve merkezi Limit Emir Kitapları aracılığıyla token dönüştürme RFQ'ları teklif talebi aracılığıyla noktaya erişebilir. Ayrıca, önümüzdeki birkaç hafta içinde Spot uygulaması başlatıldıktan sonra BitMEX Lite ile hareket halindeyken de noktaya erişebilirler.

Lansman, şirketin dünyanın en büyük spot platformlarından biri olmayı planladığı sırada geldi. BitMEX, mevcut kullanıcı tabanından gelen yüksek kripto para talebi ve değişen piyasa koşullarına yanıt olarak kendi spot borsasını geliştirmeye karar verdi.

Ayrıca şirket, yatırımcıların çoğunluğunun  %60  yaklaşık %50 değer artışı yaşadığını gösteren verileri aldıktan sonra lansmana devam etti ve yatırımcıların %60'ı kriptoyu "yatırımları çeşitlendirmek için iyi bir yaklaşım" olarak değerlendirdi. Bir ankete göre, Avrupalıların yaklaşık %30'u yıllık olarak kripto para birimi türevlerine ve varlıklarına 1.000 ila 10.000 dolar arasında yatırım yaptı.

Şu anda BitMEX, kullanıcıların en sevdikleri kripto para varlıklarını ve türevlerini satın almaları, satmaları ve takas etmeleri için eksiksiz bir kripto ekosistemi sunma hedefine ulaşmaya bir adım daha yaklaştı.

BitMEX CEO'su (CEO) Alexander Höpner şunları söyledi:

“Geçen yıl Türevlerin Ötesinde Stratejimizi başlattığımızda, spot ticaret sunmak bu hedefin en önemli parçasıydı. Bu sadece başlangıç ve kullanıcılarımızın kripto devrimine katılması için daha fazla özellik, ticaret çifti ve daha iyi yaklaşımlar sunmayı planlıyoruz.”

"BitMEX Spot'ta hemen işlem yaparsanız, yepyeni bir arayüz ve işlem deneyimi elde edecek ve 1.000.000 $'a varan kripto para ve ödül avantajlarından yararlanacaksınız" diye ekledi.

BitMEX, dünyanın en büyük ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin'in piyasaya sürülmesinden altı yıl sonra, 2014 yılında kuruldu. Spot ticaret platformlarından farklı olarak, bu şirket temel olarak türev ürünler sunmaya odaklanıyor ve böylece müşterilerin çeşitli kripto para varlıkları üzerinde kalıcı, vadeli işlemler ve opsiyonlar satın almalarına ve satmalarına izin veriyor.

BitMEX'in Son 30 Milyon Dolarlık Ceza Davası

CoinMarketCap'in raporlarına göre BitMEX, mevcut günlük işlem hacmi 841 milyon dolar olan, dünyanın en büyük 30 kripto para borsası arasında yer alıyor. 2020'de şirket, Open Interest tarafından Binance ile birlikte en büyük türev borsalarından biri olarak gösterildi.

Kısa bir süre önce şirket, Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiği için yasal suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Mahkeme sonunda Mart 2022'de BitMEX kurucuları Arthur Hayes ve Hong Kong'lu Benjamin Delo'ya toplam 30 milyon dolarlık para cezası verdi.

Buna ek olarak, BitMEX, Alman Bank Bankhaus von der heyd'i satın alamayınca Nisan 2022'de yaklaşık 75 çalışanını firmanın personelinin neredeyse ¼'ünü  işten çıkardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ