Uzmanlar, bitcoin’in patlayıcı fiyat rallisinin, trend belirleyici bir teknik göstergesi olan "sat" ifadesinin sona ermek üzere olduğuna inanıyor.

Uzmanlar, bitcoin’in patlayıcı fiyat rallisinin, trend belirleyici bir teknik göstergesi olan "sat" ifadesinin sona ermek üzere olduğuna inanıyor.

Bitcoin'in Açık Pozisyonları (OI) BitMEX'te 1 milyar dolara yaklaşıyor. Tarihsel olarak, çözülmemiş sözleşmelerin toplam değerlemesi söz konusu değerlemeye dokunduğunda, bitcoin'in spot piyasalardaki fiyatı düşmekte. Örneğin Eylül 2019'da, kripto para birimi, BitMEX OI 1.03 milyar dolara ulaştığında yüzde 26.21'e kadar düşerek önemli bir satışa uğradı.

Ağustos ve Temmuz 2019'da da benzer şekilde daraldı ve OI ile fiyatlar arasında pozitif bir korelasyon gösterdi.

Kırılma Desenleri

Açık Pozisyon göstergesi iki teknik veri ile birlikte çalışır: Hacim ve Fiyat. Tüm parametreler art arda yükseliyorsa, dayanak varlığın yükseliş trendinin güçlü ve yükselişe işaret ettiğini gösterir ve bu nedenle aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi yükselmeye devam etmelidir.

Mevcut senaryoda, bitcoin’in fiyatı hacim ve açık pozisyonla birlikte artıyor. Bu, perakende yatırımcılardan yarılanma, Coronavirus salgını, Federal Rezerv'in genişletici para politikaları ve küresel hisse senedi piyasalarında potansiyel bir düzeltmeye karşı güvenli limanlara yönelik talep de dahil olmak üzere çok sayıda temel faktör tarafından yönlendirilen büyük bir katılım düzeyini göstermektedir.

Melek yatırımcı Anondran, BitMEX OI'nin güçlü bir bitcoin fiyat tahmincisi olmadığına inanıyor. Bugün yayınlanan bir tweet'te, tam zamanlı kripto tüccarı, 1 milyar dolarlık fiyat tavanının pratikten daha psikolojik olduğunu ve bitcoin vadeli işlemlerine yönelik artan ilginin de değeri 1.3-1.5 milyar dolara kadar gönderebileceğini belirtti.

Bitcoin'in Sonraki Hareketleri

Bitcoin, aşırı alım senaryosunu etkisiz hale getirmek için olumsuz bir düşüş eğilimi gösterebilir. Bu, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, kripto para biriminin günlük Göreceli Güç Göstergesinde (RSI) görülebilir.

RSI 70'ten geri dönüyor ve önümüzdeki günlük seansta hafif bir düşüş riski gösteriyor. Bu, ilk önce maviyi 200 günlük hareketli ortalamayı test etmek için fiyatı zorlayabilir. Eğer kırılırsa, fiyat bir sonraki geri çekilme için yüzde 50 Fib desteğini 8,499 dolar civarında test edebilir.

Öte yandan, yükseliş trendindeki devam, trader'ların bir sonraki direnç olarak 9.500-10.000 dolarlık alanı test etmelerini sağlayabilir. BitMEX OI 1 milyar doların üzerinde istikrar kazanırsa, bitcoin 10.000 doların üzerine patlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ