BitMEX araştırmasına göre, İlk Borsa Tekliflerinden (IEO) çıkan tokenlar bu yıl düşük bir performans sergiledi.

BitMEX Araştırması Bir Gerçeği Daha Ortaya Çıkardı: IEO’lar Karlı Değil

Bu yılın Mayıs ayında BitMEX, IEO'larla ilgili ilk araştırmasını yayınladı ve pazarın ilk kripto para tekliflerinden (ICO'lar) çok daha iyi performans gösterdiğine karar verdi. Aslında, IEO'lar ICO'lardan çok farklı değil ancak ikincisi yüksek dolandırıcılık durumlarından dolayı kara bir geçmişe sahip. Sonuç olarak, token vermek isteyen birçok blockchain projesi, dolandırıcılıklarla ilişkilendirilmekten kaçınmak için yeni fon toplama yöntemine döndü.

ICO pazarı 2019'un başında serbest düştü. BitMEX, piyasanın yılın ilk çeyreğinde % 97 gerilediğini tahmin etti. İlk borsa teklifleri o sırada direnirken, BitMEX uzun vadede yapamayacaklarını tahmin ediyordu ve kripto vadeli işlem borsa operatörünün haklı olduğu anlaşılıyor.

En son raporunda, borsa, Mayıs 2019'dan beri izlediği 11 IEO tokenının hepsinin fiyatının düştüğünü söylüyor. Bu, özellikle Bitcoin o zamandan beri arttığında, yeni başlayan pazar için iyi bir şey değil.

BitMEX’in ilk raporu Mayıs ayında çıktığında devam eden bir Binance IEO olan Matic dışında neredeyse tüm tokenlar % 80'den fazla değer kaybetti. Matic fiyat o zamandan beri % 255'e kadar yükseldi.

IEO'lar Tıpkı ICO'lar Kadar Şok Edici

Başka zamanlarda, Gifto, Fetch.AI, Bread ve Celer dahil olmak üzere diğer Binance IEO tokenleri % 80'in üzerine düştü. Bir OKEx IEO’su olan Blockcloud % 98 oranında değer kaybetti.

Bazı kripto yatırımcıları, teklif fiyatlarının, ilk başta borsalarda listelendiklerinde ilk işlem gören fiyattan önemli ölçüde düşük olduğu göz önüne alındığında IEO'lara göz atıyor.

 Şimdiye kadar, BitMEX tarafından izlenen 12 IEO tokeninden sadece 4'ü Matic, BitTorrent, Dos Network ve Bread dahil olmak üzere pozitif yatırım getirileri üretti. Geri kalan tokenlar teklif fiyatının bile gerisine düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ