Yarılanmaya iki gün kala, Bitcoin'in çılgın volatilitesi, son birkaç hafta içinde elde edilen kazanımların büyük bir bölümünü silerek 9.581 $ 'dan birkaç saat içinde 8.534 $' a düştü.

BitMEX: Bitcoin’in Düşüşü Yaklaşık 250 Milyon Dolarlık Tasfiyeyi Tetikledi

Yarılanmaya iki gün kala, Bitcoin'in çılgın volatilitesi, son birkaç hafta içinde elde edilen kazanımların büyük bir bölümünü silerek 9.581 $ 'dan birkaç saat içinde 8.534 $' a düştü. Kripto analitik platformundan elde edilen verilere göre, 8,5 bin dolarlık kritik desteğe yakın hızlı dalışa, 250 milyon dolarlık tasfiye eşlik etti.

Bununla birlikte, hem long hem de short pozisyonlar tasfiye edilirken, Seyşeller merkezli kripto borsası BitMEX'te benzeri görülmemiş bir tasfiyeye tanıklık eden long pozisyonlardı. Datamish'e göre, tasfiye edilen long ürünler 247.636 milyon $ iken shortlar ise 808.000 $ seviyesindeydi.

Özellikle, 12 Mart'ta Bitcoin’in flaş çöküşünün trader'ları koruduğu ve 700 milyon dolardan fazla tasfiyeyi tetiklediği en büyük uzun sıkışma oldu. Bu süre zarfında, Bitcoin'in fiyatı 4.300 dolara düştü. O zamandan beri toparlanma kaydetti ve çok sayıda geri çekilmeye rağmen, kısaca 10.000 doların üzerine çıktı.

 Yazım sırasında, fiyat giderek yükseliyor gibiydi ve son iki saat içinde % 1.28 arttı. Buna rağmen, son düşüş bir Bitcoin'in paradaki [ATM] ima edilen oynaklığının % 81'den% 95'e kadar artmasına neden oldu. Volatilitedeki bir artışın genellikle arama ve satım opsiyonları için daha güçlü korunma talebine yol açan opsiyonların fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi vardır, bu, Bitcoin'in uçuculuğunun önümüzdeki günlerde şişirilmesini bekleyerek yatırımcılara işaret etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ