Kripto türev borsası BitMEX, 5 Mayıs'ta yeni Ethereum (ETH) / USD vadeli işlem sözleşmeleri başlatıyor.

BitMEX, Bitcoin

Kripto türev borsası BitMEX, 5 Mayıs'ta yeni Ethereum (ETH) / USD vadeli işlem sözleşmeleri başlatıyor.

Yeni sözleşmeler ETHUSD, trader'ların gelecekteki USD ETH fiyatı üzerinde spekülasyon yapmasına izin veriyor. ETH'nin fiyatının artacağını düşünen yatırımcılar vadeli işlem sözleşmesini alırken, fiyatın düşeceğine inananlar bunu satacak.

Yeni sözleşmeler 50 kata kadar kaldıraç sunuyor ve marjın bitcoin (BTC) olarak kaydedilmesini gerektiriyor. Bu, yatırımcıların sadece BTC kullanarak bu sözleşmeleri uzatabilir veya kısaltabilecekleri anlamına geliyor.

Bu vadeli işlemlerin 1 USD başına 0.000001 bitcoin sabit bir bitcoin çarpanı vardır, yani her 1 USD hareketi için sözleşme ETH'nin USD fiyatından bağımsız olarak 0.000001 bitcoin öder. Bu, yatırımcıların ETH veya USD'ye dokunmadan ETH / USD döviz kurunu long veya short pozisyonu almalarına imkan tanır.

İlk ETHUSD sözleşmesi (ETHUSDM20) Haziran ayında sona erecek.

Özellikle, BitMEX zaten ETH kalıcı sözleşmeleri ve ETH vadeli sözleşmeleri sunmaktadır. İlki uzlaşmaz (kalıcı olmakla birlikte), ikincisi trader'ların Ethereum / USD döviz kuru yerine Ethereum / bitcoin döviz kurunun gelecekteki değeri üzerinde spekülasyon yapmasına izin verir.

 Yeni kontratların başlatılması, BitMEX'in Mart ayının ortasında sadece bir günde % 50 oranında bitcoin fiyat tankını gördüğü “Kara Perşembe” etkinliğinden bu yana önemli tasfiyelerle karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ