Kripto borsası BitMex'in CEO'su ve kurucusu Arthur Hayes, Çin yeni yılı yaklaştıkça bitcoin oynaklığının ve hacimlerinin bu hafta sonu düşebileceğini tweetledi.

BitMex CEO

Kripto borsası BitMex'in CEO'su ve kurucusu Arthur Hayes, Çin yeni yılı yaklaştıkça bitcoin oynaklığının ve hacimlerinin bu hafta sonu düşebileceğini tweetledi.

Çin takvimi 25 Ocak'ta değişecek ve dünyanın en kalabalık ülkesi yeni yılın başlangıcını kutlayacak. BitMex'in CEO'su Arthur Hayes'e göre, Çin tatil sezonunun bitcoin'in oynaklığı ve hacimleri üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir.

Bitcoin Muhtemelen Bu Hafta Sonu Çökecek

Bazı analistler ve uzmanlar, 25 Ocak'ta yaygın olarak kutlanan Çin yeni yılı nedeniyle bitcoin fiyatının bu hafta sonu çökeceğine inanıyorlar. Bu yıl şimdiye kadar bitcoin fiyatı olumlu bir ralli üzerinde. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı yıla 7.000 doların altında bir fiyatla başladı ve geçen hafta 9.000 doların üzerine çıktı. Arthur Hayes tweet attı: “sıçan yılı bu hafta sonu başlayaracak. Bitcoin uçuculuğu ve hacimden düşüş zamanı.”

Bitcoin 8.500 $ 'ın Altına Düşüyor.

Yazım sırasında bitcoin 8.500 doların biraz altında işlem görüyor. Çin yeni yılı neredeyse yaklaştığı için bitcoin'in kısa vadeli tahmini düşüş gösteriyor. Ancak, önde gelen bir analist Alex Kruger, Arthur Hayes'den farklı bir görüşe sahip. Alex, insanların hediye almak için bitcoin sattıklarından Bazılarının Çin Yeni Yılı'nın BTC'yi olumsuz etkileyebileceğini düşündüğünü tweetledi. Ancak göstergelerin farklı şeyler ortaya koyduğunu düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ