Bir New York yargıcı, Hayes'i altı ay ev hapsine ve iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırdı, ancak ona BitMEX'in kurucu ortaklarıyla iletişim halinde kalmasına izin verdi.

BitMEX CEO

Bir New York yargıcı, Hayes'i altı ay ev hapsine ve iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırdı, ancak ona BitMEX'in kurucu ortaklarıyla iletişim halinde kalmasına izin verdi.

Yargıç, savcılar tarafından, diğer kripto suçlularına örnek olması için Hayes'i 12 aydan fazla parmaklıklar ardında bırakması için çağrılmıştı, ancak o buna karşı karar verdi.

Gelecekte kripto için büyük etkileri olabilecek bir dönüm noktası olan kararda, bir New York mahkemesi eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes'i Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiği için altı ay denetimli serbestlik cezasına çarptırdı.

Hayes, Cuma günü New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde mahkûm edildi. 36 yaşındaki Miami yerlisi, ev hapsine ek olarak iki yıl denetimli serbestlik aldı.

CNF'nin bildirdiği gibi, Hayes, o zamanlar dünyanın en büyük borsalarından biri olan BitMEX'in başındayken BSA'yı ihlal etmekten suçlu bulundu. Kara para aklayıcılar ve teröre fon sağlayanlar gibi yasa dışı aktörlerin işlem yapmak için BitMEX kullanmasına izin vermekle suçlandı. Ayrıca ABD'li kullanıcıları engellediğini iddia etti, ancak savcılar, platforma hala erişebilecekleri için bunun bir sahtekarlık olduğunu iddia etti.

Hüküm sırasında Hayes, Yargıç John Koeltl'e yaptığı her şey için pişmanlık duyduğunu ve özür dilediğini ve CEO iken BitMEX'in nasıl yönetildiği konusunda tam sorumluluk aldığını söyledi.

Bu suç faaliyetinde yer aldığım için çok üzgünüm. En iyi yıllarım önümde. Sayfayı çevirip yeniden başlamaya hazırım. Son derece pişmanlık duyarak ve hayatımın bir sonraki bölümüne başlayabilecek durumda olarak eve dönmeme izin vermeni istiyorum.

Yargıç Koeltl, ona altı ay gözaltı süresi verdi, ancak bundan sonra, şartlı tahliye memuruyla iletişimini sürdürürken bir kez daha dünyayı dolaşabilecek. Hayes uzun süredir Singapur'da yaşıyor ve bazıları duruşmaya gelen ailesinin çoğu da orada yaşıyor.

Hayes, Yargıç Koeltl'a parmaklıklar ardında vakit geçirmediği için teşekkür etti. Bazı raporların ortaya koyduğu gibi. savcılar, savunma anlaşmasının öngördüğü 12 aydan fazla hapis cezasına çarptırılmasını tavsiye etmişti. Diğer kripto suçlularına hükümetin iş anlamına geldiğine dair bir mesaj olmasını istediler. Ancak Yargıç Koeltl, Hayes'e bir birey gibi davranacağına ve başkalarının günahları için onu mahkum etmeyeceğine karar verdi.

Gözaltı ve denetimli serbestlik süresi boyunca Hayes'in, BSA'yı ihlal etmekten suçlu bulunan diğer iki BitMEX kurucu ortağı Sam Reed ve Ben Delo ile iletişim kurmasına izin verilecek. Yargıç Koeltl'in kararı, şartlı tahliyeyle hüküm giymiş suçluların bilinen diğer suçlularla iletişim kurmasını yasaklayan yasaya aykırı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ