Büyük kripto para borsası BitMEX'in kurucu ortağı ve CEO'su olan Arthur Hayes, firmanın orta vadede kripto seçenekleri platformunu açmayı umduğunu açıkladı.

BitMEX CEO

Büyük kripto para borsası BitMEX'in kurucu ortağı ve CEO'su olan Arthur Hayes, firmanın orta vadede kripto seçenekleri platformunu açmayı umduğunu açıkladı. Hayes açıklamalarını 12 Nisan'da Girişim Paraisti podcast'i üzerine yaptığı röportajda yaptı.

Citigroup için eski bir hisse senedi tüccarı olan Hayes, lansman için kaba bir zaman çizelgesini belirtti:

    “Belki de 12 ila 18 ay içerisinde kendi seçenekler platformumuza sahip olmayı umuyoruz.”

Hayes, seçenek listelerinde yenilik yapma yönündeki arzularını dile getirerek, “bazı üniversite profesörleri ile birliikte bunu yapmak için çalışan birileri var” dedi.

Opsiyonlar, bir alıcıya gelecekte kararlaştırılan bir fiyata bir varlık satın alma veya satma hakkını veren bir finansal türev türüdür. Farklı piyasa koşullarında riskten korunma veya spekülasyon stratejileri olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

BitMEX 2014 yılında kuruldu ve günlük işlem hacminde 1,1 milyar dolara yakın bir değere sahip. Rapor edilen hacimle dünyanın en büyük kripto borsalarından biri haline geldi. Ancak, sadece türevsel bir platform olarak, Coinmarketcap'ın Bitcoin (BTC) için fiyat ve hacim ortalamalarına dahil değildir.

Daha önce de bildirildiği gibi Hayes, son zamanlarda Bitcoin'in bu yıl 10.000 $ fiyat noktasına geri döneceğini öngörerek, pazar toparlanmasının 2019 yılının başlarında başlayacağını öngörmüştü.

Ticaret platformunun yanı sıra, BitMEX, kripto endüstrisi hakkında da araştırmalar yürütüyor. Ocak ayında 2018 ayı piyasasının ICO projelerinin token değerlemesi üzerindeki etkisi hakkında bir rapor yayınladı.

Aynı ay, borsa, hatalı olduklarını ve sansasyonel olduklarını iddia ederek ABD ve Québec sakinlerinin hesaplarını düzenleyici bir çöküntüden dolayı kapattıklarını iddia eden medya raporlarını reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ