BitMEX lideri Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 20 bin doların ve 1 bin doların altına düşerse bir kripto katliamı olacağını söylüyor.

BitMEX CEO

BitMEX lideri Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 20 bin doların ve 1 bin doların altına düşerse bir kripto katliamı olacağını söylüyor. Şimdiye kadar, Tesla ve MicroStrategy gibi büyük BTC sahipleri, gerçekleşmemiş kayıplarda 1,2 milyar doların üzerinde birleşti.

BitMEX'in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) iki kritik seviyeyi geçmesi durumunda daha büyük kayıplara hazır olacağını söyledi.

Hayes, Bitcoin için 20.000 doların altında alım satımın spot satışlarda artışa neden olacağını söylüyor. Aynı şey, lider altcoinin fiyatı 1.000 doların altına düşerse Ethereum'a da olur.

Yazma sırasında BTC, son 24 saatte yüzde 6.8 düşüşle 22.520 dolardan el değiştiriyordu. Bu arada ETH, geçtiğimiz gün yüzde 0.4 düştükten sonra 1.217 dolar olarak fiyatlandı.

Ayrıca, kripto alanındaki artan tasfiyeler, opsiyon piyasası için de kıyameti heceledi. Kısa süre önce Binance, SC USDT marjlı sözleşmeyi listeden çıkardı.

Hayes'in Bitcoin ve Ethereum Tahmini

Hayes'in Twitter'ına göre, yukarıda belirtilen fiyatların altında işlem yapmak, tüccarların pozisyonlarını korumak için teminatlarını artırmak zorunda kalacağı için “büyük satış baskısına” neden olacaktır. Ancak, bu yeteneğe sahip olmayanlar için satış, bir sonraki en iyi seçenek olacaktır.

Grafiklere gelince, Lord Satoshi dua kitabınızı çıkarsanız ve efendinin #kripto pazarlarının ruhuna nezaket göstermesini umsanız iyi olur. Bc bu seviyeler bozulursa, bilgisayarınızı kapatabilirsiniz, çünkü çizelgeleriniz bir süre için işe yaramaz.

Bu yazı itibariyle, genel piyasa değeri, geçen gün yüzde 3,3 düşüşle 994 milyar dolardı. Metrik daha da düşerse, birkaç sadık hodler, büyük tasfiye riski altında olacak. Bunlar arasında tartışmalı kripto borç veren Celsius, Tesla, El Salvador ve MicroStrategy yer alıyor.

Büyük Holdingler Tasfiye Riskiyle Karşı Karşıya

İki gün önce Celsius, likidite sıkıntısı nedeniyle platformundaki tüm para çekme işlemlerini dondurdu. Bitcoin 16.852 doların altına düşerse, firma piyasaya 522 milyon dolarlık devasa bir para yatırmak zorunda kalacak. Böyle bir satışın yıkıcı etkileri olması kaçınılmazdır.

Öte yandan, MicroStrategy ve Tesla'nın gerçekleşmemiş zararları sırasıyla 1,26 milyar doların üzerinde ve 320 milyon doların üzerindedir. Ancak o zaman bile, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, şirketin milyarlarca dolarlık tasfiyesi için BTC'nin 3 bin dolara düşmesi gerektiğini savundu. Eleştirmenler aksini söylüyor.

Son olarak, El Salvador, 'kripto kışı' öncesinde 100 milyon doların üzerinde tuttuğu 54 milyon doların altında Bitcoin tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ