BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Bit Bitcoin'i 420.000 dolardan özel hale getirme ’den bahsediyor, Elon Musk’un 2018 tweet'lerinden biriyle alay ediyor ve daha sonra SEC Tesla CEO'suna dava açtı

BitMEX CEO

BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Bit Bitcoin'i 420.000 dolardan özel hale getirme ’den bahsediyor, Elon Musk’un 2018 tweet'lerinden biriyle alay ediyor ve daha sonra SEC Tesla CEO'suna dava açtı

Tesla hisselerini yüzde on oranında düşüren Elon Musk'un son tweet'inden ve Bitcoin topluluğu Bitcoin fiyatının çok düşük olduğunu söylemeye başladıktan sonra, BitMEX borsasının CEO'su Arthur Hayes, resmi olmayan flaş çetesine katkıda bulunmak için Twitter'a gitti.

Hayes, Elon Musk’un tweet'ini 2018 ortasından hatırladı. Bu tweet'ten sonra ABD SEC, Musk'a 'yanıltıcı tweet'ler' yayınladığı için dava açtı.

Tesla CEO'su Elon Musk, 1 Mayıs Cuma günü yaptığı Bitcoin fiyatıyla ilgili tartışmadan sonra Bitcoin topluluğunu besleyen yeni bir figür haline geldi. Ayrıca Tesla hisselerinin fiyatı hakkındaki tweet'i de gündem oldu.

Arthur Hayes, Bitcoin'i 420.000 dolara özel aldığını tweetlemek için sosyal medya hesabını aldı. Bu, Elon Musk tarafından yayınlanan tweet'in biraz değiştirilmiş bir versiyonudur. Ve Musk'ı da trollemiş olan 'CryptoChimp' kullanıcısı tarafından yapılan bir tweet'e yanıt olarak yayınlandı.

Arthur Hayes'in önceki tahminleri, 2020'de BTC başına 20.000 doların üzerine çıkmadı.

Kripto tüccarı @ MacnBTC, Bitcoin'in gelecek yıl sonuna kadar 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini tweetledi. Aksi takdirde, bir yarasa yiyeceğini söylüyor - iddia edilen şu andaki COVID-19 küresel salgını Çin'in Wuhan şehrinde böyle başladı. Birisi yerel sokak pazarında yarasa çorbası pişirdi.

İlginçtir ki, Bitcoin tahminine göre performans göstermedikçe bir şeyler yemek için söz veren John McAfee oldu. Ancak bir yarasa yerine, ayrıcalıklarını açıkça yemeye söz verdi. Ancak yılın başında bu bahsin sahte olduğunu açıkladı.

 Amsterdam merkezli analist Michael van de Poppe, Bitcoin ve değerli metalleri içeren altın, gümüş ve platin gibi güvenli liman varlıklarını özlemeyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Takipçilerine Fed'in matbaasının kısa bir aradan sonra tweet ile tekrar açıldığını hatırlatıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ