Tutarsız kripto fiyatlarının ortasında BitMEX CEO'su Arthur Hayes, önümüzdeki aylarda daha fazla kayıp öngördü.

Tutarsız kripto fiyatlarının ortasında BitMEX CEO'su Arthur Hayes, önümüzdeki aylarda daha fazla kayıp öngördü. Borsa CEO'suna göre, BTC Haziran ayına kadar 30.000 dolara ve ETH 2.500 dolara düşecek.

Mart ayındaki piyasa rallisinin ardından kripto oynaktı ve BitMEX CEO'su Arthur Hayes, düşüşün daha da kötüleşebileceğini tahmin ediyor. Kayıpların ortasında, tüm kripto varlıklarının geniş piyasa değeri 2 trilyon doların altına düştü ve daha da sıkışabilir.

The Q Trap'in son baskısında Hayes, küresel makroekonomik eğilimin nasıl değişmeye devam ettiğini ayrıntılı olarak açıklıyor. Nasdaq 100 endeksinin gerilemesi ile Bitcoin ve genel olarak kripto piyasası arasındaki ilişkiyi anlattı.

Sağlanan teknik grafiğe göre, Nasdaq 100 16567,50'de kapandı ve 27 Aralık 2022'de 13046,64'e düştü. Fibonacci analizinden elde edilen verilere göre Nasdaq, sıçramada yüzde 61,8'lik bir geri çekilme kaydetmedi. Daha sonra direnç seviyesini kırmaya çalıştı, ancak boşuna. Buna göre, Bitcoin savunucusu Nasdaq'ın ATL'sinin daha da altına düşeceğini ve 10.000 veya daha azına düşeceğini tahmin ediyor. Tersine, Fed Fonları Geleceği ve merkez bankalarının enflasyon nedeniyle niceliksel sertleşmeye geri dönmeyeceklerine inanıyor.

BitMEX CEO'su, Yüksek Oynaklığın Ortasında Öngörülemeyen Kripto Alanını Tahmin Ediyor

Kripto piyasası 1 Ocak'tan beri tahmin edilemez. BitMEX CEO'su, Bitcoin ve Ethereum'un kripto pazarını etkileyen Nasdaq 100 endeksi ile ilişkili olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Arthur Hayes, Nasdaq 100'de kapsamlı bir iyileştirme serisi olacağını tahmin ediyor. Hayes'e göre:

Bitcoin ve Ether, Nasdaq 100 ile yüksek oranda ilişkilidir. NDX tankları varsa, onunla birlikte kriptoyu da ortadan kaldıracaktır. Haziran 2022'de hem Bitcoin hem de Ether'e kilitlenme satın alıyorum.

Bir kripto düşüşü olasılığını daha da ifade eden Hayes, Bitcoin ve Ethereum'un Fed'in politikaları sıkıdan kaybetmeye çevrilmeden önce düşeceğini öne sürüyor. BTC'nin Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık 30.000 dolardan işlem göreceğini ve aynı dönemde Ethereum'un 2.500 dolara düşeceğini tahmin ediyor.

Yine de Arthur Hayes, özellikle bahsedilen stabilcoinlerin olmamasına rağmen değerli sayılabilecek stabilcoinler olduğundan bahsetti.Bu değerlendirmeler kesin değildir ve Hayes bunu kendi “prognozu” olarak tanımlar. CEO dedi ki:

Bu analiz tamamen, risk piyasalarında ortaya çıkacağına inandığım kısa vadeli bir durumla ticaret yapmak ve cazip fiyatlı altcoinlerin satın alınmasından korunmak içindir.

Yatırım Yapmak Ya Da Yapmamak?

Kriptoya yatırım yapıp yapmama kararı yalnızca yatırımcıya bağlıdır. Bazı yatırımcılar, kripto para birimi olarak değil, enflasyona veya yatırım kanalına karşı bir koruma olarak kullanmak için kriptoyla ilgileniyor. Örneğin, Bitcoin'in değerinin Haziran ayında 30.000 dolara düşeceği tahmin ediliyor ve bu da satın almak için en iyi zaman olabilir. Bu, mevcut fiyatından yaklaşık yüzde 29'luk bir düşüş anlamına geliyor. Genel olarak, birçok insan şort satın alma zamanı olarak düşüşlere dikkat eder. Her ne kadar özünde değerli bir destek olmasa da, kriptonun piyasa değeri tamamen temelde bilgilendirilmiş tahmine dayalı spekülasyonlara dayanmaktadır.

Arthur Hayes, kripto pazarının döngüsel yapısını deşifre edememenin genellikle cehaletle sonuçlandığını kabul ediyor. Kripto ile ilgili istenmeyen gerçek, yükümlülük tabanlı, bağımlı varlık piyasalarıyla sistematik olarak hareket etmesidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ