BitMEX CEO'su Arthur Hayes ve “Crypto Capo” olarak bilinen trader, her ikisi de Bitcoin (BTC) fiyatının 2020'nin başlarında 3.000 $ 'a düşeceğini öngördü.

BitMEX CEO

BitMEX CEO'su Arthur Hayes ve “Crypto Capo” olarak bilinen trader, her ikisi de Bitcoin (BTC) fiyatının 2020'nin başlarında 3.000 $ 'a düşeceğini öngördü.

9 Nisan 2020 tarihli BitMEX Crypto Trader Digest mektubunda Hayes, ABD borsalarında başka bir ayak gördüğü için tüm varlık sınıflarının “kusabileceğini” ve Bitcoin fiyatının düzeltilmesine neden olabileceğini söyledi.

12 Mart’ta fiyat 3.600 $ 'a düşmeden önce, "Crypto Capo" düşük 3.000 $' a düşüş öngördü. Bu hafta Crypto Capo, Bitcoin'in muhtemelen 2.100 $ ila 3.000 $ aralığına düşeceğini tahmin ediyor.

Hayes hisse senetlerinin düşeceğine ve Bitcoin'in takip edeceğine inanıyor

Kısa vadede Hayes, Mart ayı sonunda başlayan görünüşte güçlü bir toparlanmanın ardından ABD hisse senedi piyasasının geri çekileceğini öngörüyor.

Federal Rezerv tarafından düzenlenen son 2 trilyon dolarlık Senato teşvik paketi, 2008'e özgü başka bir piyasa çöküşünü önlemeyi amaçlıyor ve bunun son haftalarda hisse senetleri için iştahı artırdığı görülüyor.

Bununla birlikte, tarihsel veriler, ABD hisse senedi piyasasının ekonomik çalkantıların ortasında birkaç önemli faaliyeti görme eğiliminde olduğunu göstermektedir.

ABD ve Avrupa'da koronavirüs pandemisini çözmede sınırlı ilerleme olduğu göz önüne alındığında, küresel üretim durma noktasına geldi ve büyük Avrupa ekonomileri serbest düşüşte gibi görünüyor, hisse senetleri ve Bitcoin gibi yüksek riskli varlıklar büyük düzeltme içerisinde.

Hayes bu durumla ilgili olarak şu açıklamalara yer veriyor:

“Bitcoin sahipsiz olacak. Fiyat kesinlikle 3.000 $ tekrar test olabilir. SPX devrilirken ve testler 2.000 olarak tüm varlık sınıflarının tekrar kusmasını bekler. Varlık değerlerindeki ilk çeyrek çöküşü ne kadar şiddetliyse, eski rejimi gevşetmek için neredeyse 100 yıllık dengesizliklerimiz var.

12 Mart'ta, Bitcoin fiyatı temel olarak BitMEX, OKEx ve Binance Vadeli İşlemleri de dahil olmak üzere vadeli işlem borsalarında 3.600 $ 'a düşerken spot piyasalar 4.000 $' ın üzerinde kaldı.

 BTC'nin son 3,600 $ düşük seviyesini yeniden test edip etmeyeceği veya 4,500 ila 4,800 $ destek aralığına konsolide edileceği görülüyor, ancak ABD borsa tarafından daha düşük seviyelere gerileme yaparak başka bir aşırı uçurum tetiklenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ