Eski Bitmex CEO'su Arthur Hayes, Ethereum'un 2022 yılı sonuna kadar 10.000 $ değerine ulaşabileceğini söyledi.

Eski Bitmex CEO'su Arthur Hayes, Ethereum'un 2022 yılı sonuna kadar 10.000 $ değerine ulaşabileceğini söyledi. Özellikle yılın ortasında piyasanın dalgalı olabileceği konusunda uyardı.

Hayes ayrıca, Federal Rezerv'in faiz oranlarındaki artışına ve stabilcoin fiyatının düşmesine neden olan likidite krizine bağladığı Terra'nın ölümü hakkında da konuştu.

Uçucu Piyasaya Rağmen, Ethereum'un 10.000 Dolara Ulaşması Bekleniyor

Hayes, ETH'nin uzun vadeli büyüme potansiyelinin o kadar büyük olduğuna ve kripto para biriminin yıl sonuna kadar 10.000 dolar değerinde olacağına inanıyor.

Piyasa şu anda dalgalı olsa da, merkez bankası faiz artırım sürecini yavaşlattığında, ETH ve diğer kripto para birimleri yeniden şekillenecek.

Terra'nın Çöküşü Üzerine

Terra hakkında konuşurken, nasıl programlandığı nedeniyle başarısız olmaya mahkum olduğunu söyledi: “Kayıt için, TerraUSD'nin çöküşü için Fed'i suçlamıyorum. Nasıl programlandığı nedeniyle çöküşü önceden belirlenmişti. Bu bilgi, teknik incelemeyi okuyan ve/veya algoritmik stabilcoinlerin kasvetli tarihini araştıran herkes için tamamen mevcuttu. Demek istediğim, Fed'in eninde sonunda olacak bir şey için katalizör sağladığı."

Nisan ayında Hayes, Ethereum'un neden 2022'de harika bir yıl geçireceğini açıkladı. Sistem, BTC yerine, sistem Stake Kanıtı'na (POS) dönüştüğünde bir “para birimi tahvili” veya “emtia tabanlı” bir blok zinciri ortaya çıkacak.

ETH'nin aynı zamanda Bitcoin ve diğer madeni paralara göre daha üstün bir yatırım olduğunu iddia ediyor. The Merge 2022 yazında gerçekleştiğinde, Ethereum rekabette belirleyici bir avantaja sahip olacak.

Her Yönden BTC'den Daha İyi

ETH'nin BTC'den daha iyi olduğuna inanıyor çünkü “ETH, yalnızca finansal bir araç değil, bilgisayara güç sağlamak için kullanılan bir metadır.”

Örneğin, ETH/USD'nizi veya yerel para biriminizi ABD doları karşısında riskten korursanız, kâr veya temettü olarak yüzde 6,90 oranında ek toplarsınız. Büyük Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor, Bitcoin satın almak için bir şirket tahvili çıkardı.

Hayes'e göre bireyler Ether ve ETH tahvilleri satın almalı. Bir ETH alıcısı hemen bir DeFi veya Metaverse şirketi olarak tanımlanabilirse, yatırımlarının değeri artacaktır.

Ethereum yakında bir hisse kanıtı yöntemine geçtiğinde, Hayes bunun daha fazla ESG fonu oluşturacağına ve düzenleyici bağışıklığa kavuşacağına inanıyor. Hisse ispatı, iş ispatından daha çevre dostu olduğundan, daha fazla insan bunu savunuyor.

Hayes, genel piyasa istikrarsız ve oldukça değişken olduğu için Ethereum'un fiyat artışının yakında gerçekleşmesinin olası olmadığına inanıyor. En iyi bahsimiz, Federal Rezerv'in yasalarını yeniden gözden geçirmesi ve kripto piyasası düzenlemelerini hafifletmesidir.

Kripto para piyasası dalgalanmış olsa da Hayes, mevcut trend devam ederse Ethereum'un yıl sonuna kadar 10.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

ETH ve USD fiyat tablosu. Kaynak: tradeview.com

Ether, UST de-pegg olayının ardından yaşanan düşüşten bu yana dar bir aralıkta konsolide oluyor. 1.700 dolar ile 2.170 dolar arasında dalgalanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ