BitMEX kara para aklama deneme tarihini, suçlamaların ilk açıklanmasından 18 ay sonra, Mart 2022'de başlayacak şekilde belirledi.

BitMEX Kara Para Aklama Yargılaması Önümüzdeki Yıl Mart Ayında Başlayacak

Mahkeme BitMEX kara para aklama yargılama tarihini suçlamaların ilk açıklanmasından 18 ay sonra, Mart 2022'de başlayacak şekilde belirledi.

Çok sayıda yasal davanın iş tarafında yer alan BitMEX kripto türevleri platformu, 28 Mart 2022'de kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak.  Kurucu ortak ve eski CEO Arthur Hayes, kurucu ortak Benjamin Delo ve CTO Samuel Reed suçlamalarla karşı karşıya.

BitMEX Yetkilileri, AML Yasalarını İhlal Etmekle Suçlanıyor

BitMEX yetkilileri, Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından Banka Gizlilik Yasası, müşterinizi tanıma ve kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçlanıyor. Hayes geçtiğimiz günlerde 2021 Nisan ayı başlarında yetkililere teslim oldu. BitMEX Seyşeller'de kayıtlı ve eski CEO'su Hayes'in yetkililere rüşvet vermenin daha kolay olduğunu söylediği iddia ediliyor. Hayes, Ekim 2020'de CEO olarak istifa etti. BitMEX başka davalara da karıştı. Böyle bir dava, piyasa manipülasyonu ve kayıtsız ticaretle uğraştığını iddia eden traderlar Yaroslav Kolchin ve Vitaly Dubinin tarafından açıldı.

BitMEX, KYC Taleplerini Güncellemişti

Kripto türev borsasına karşı dava açılıncaya kadar, BitMEX dünyanın en popüler türev platformlarından biriydi. Ancak, yetkililer tarafından hedef alındıktan sonra kullanıcılar platformdan kaçtı ve o zamandan beri alanda çok daha küçük bir oyuncu haline geldi. Bazı yetkilileri tatmin etmek için, kripto borsası KYC taleplerini daha önce güncellemişti. Adalet Bakanlığı, kripto borsasının ABD tüccarları için AML prosedürlerini uygulamadığını iddia etti. Bu, kendisine yöneltilen birincil suçlamalardan biri. Tüm bu tartışmalar üzerinde asılı duran borsa, kullanım ve aktivitede bir düşüş gördü. Suçlu bulundukları takdirde, BitMEX yöneticileri beş yıla kadar hapis ve 250.000 dolar para cezası alabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ