Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Federal Rezerv'in bir kez daha finansal sisteme trilyonlarca dolar enjekte edeceğini tahmin ederken Bitcoin'in (BTC) dibe vurup hızla toparlanmasını beklediğini söyledi.

Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Federal Rezerv'in bir kez daha finansal sisteme trilyonlarca dolar enjekte edeceğini tahmin ederken Bitcoin'in (BTC) dibe vurup hızla toparlanmasını beklediğini söyledi.

Kripto kapitalisti, Japon yeni (JPY) ve Euro'nun (EUR) ABD doları karşısında nasıl performans gösterdiğini yakından izlediğini söylüyor.

Hayes'e göre, ABD dolarının bu para birimlerine karşı sürekli gücü, Fed'i müdahale etmeye ve para basma makinesini açmaya zorlayacaktır.

“İzlemelisiniz: JPY ve EUR.

JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD'yi zayıflatmak için bir 'müdahale' bekleyin.

'Müdahale', Fed'in para basması anlamına gelir.

Para basmak, BTC numarasının yükselmesi demektir.”

Kaynak: Arthur Hayes/Twitter

Yeni bir blog yazısında Hayes, hem Japonya'nın hem de Avrupa Birliği'nin getiri eğrisi kontrolüne (YCC) nasıl dahil olduğunu vurgulayarak tezini açıklıyor. Hayes'e göre YCC, ülkenin itibari para birimini zayıflatmak amacıyla devlet tahvili satın almak ve getirileri azaltmak için para arzını genişletme eylemidir.

“Genellikle Japonya ve AB, gelişmiş dünyanın geri kalanına karşı zayıf bir yen veya Euroya sahip olmaktan mutludur. Malları diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu için ihracat endüstrilerinin pazar payı kazanmasını sağlıyor,”dedi.

Ancak Hayes, artan enflasyonun Japonya ve AB vatandaşlarının günlük harcamalarını karşılamasını zorlaştırdığı için zamanın farklı olduğunu söylüyor.

“Ancak, COVID sonrası yaşanan gıda ve yakıt enflasyonu ve Rus emtia ihracatının iptal edilmesi nedeniyle, plebleri şimdi zayıf bir para birimine sahip olmanın sert olumsuz yönleriyle karşı karşıya. Yemek yemek, dolaşmak ve konutlarını ısıtmak/soğutmak onlar için giderek daha pahalı hale geliyor.”

Hayes, Amerika ekonomik yaptırımlarla Rusya'yı yenmeye kararlıysa, ABD'nin doları JPY ve EUR karşısında zayıflatmanın bir yolunu bulması gerektiğini söylüyor.

“ABD Hazinesinin talimatıyla, New York Federal Rezerv Bankası ticaret masası USD basabilir, JPY/EUR satın alabilir ve Japon Devlet Tahvili (JGB) veya AB üyelerinin devlet tahvillerini satın alabilir ve bunları Borsa İstikrar Fonuna park edebilir ( ESF) bilançosunda."

ABD, müttefiklerini desteklemek için para yazıcılarını tekrar açarsa, Hayes, likiditedeki artışın sonunda Bitcoin ve kripto pazarlarına doğru yol alacağını söylüyor.

“Sistemde daha fazla itibari para likiditesi ile, kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları dibi bulacak ve yatırımcılar merkez bankası finansal varlık piyasasının etkinleştirildiğini keşfettikçe hızla toparlanmaya başlayacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ