Bitmex borsasından Arthur Hayes, BTC ve ETH 20.000 dolar ve 1.000 dolar fiyat seviyelerini kırdığında kripto pazarında çok daha büyük satış baskılarının olacağını söyledi.

Bitmex

Kripto para borsası ve türev ticaret platformu Bitmex'in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) 20.000 dolar ve 1.000 dolar fiyat seviyelerinin altına düşmesi durumunda kripto pazarında çok daha büyük satış baskıları olacağını söyledi.

İddiayı, 14 Haziran'ın başlarında Deribit Borsası'ndaki türev sözleşmelerinden elde edilen verileri analiz ettiği beş paragraflık bir Twitter dizisi aracılığıyla ortaya attı.

İlk olarak, Deribit Borsasındaki Açık Pozisyonun (OI) çoğunun BTC ve ETH için sırasıyla 20 bin dolar ve bin dolar fiyat noktalarında bol olduğunu savundu. Hayes, "Bu grevler etrafında toplanmış devasa OTC yapılandırılmış ürünler olduğunu da varsayabiliriz" diyerek devam etti.

Yeni başlayanlar için HAK, seçenekler veya uzlaşma bekleyen vadeli işlemler gibi bekleyen türev sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder. Alınan veya satılan sözleşmelerin toplam sayısıdır. Açık faizdeki artış, piyasaya yeni veya ek para girmesi anlamına gelirken, OI'nin azalması, piyasadan para akışının olduğunu gösterir. 

Bu seviyeler, $20k $BTC ve $1k $ETH kırılırsa, traderler kendilerini hedge ederken spot piyasalarda büyük satış baskısı bekleyebiliriz. Grafiklere gelince, efendinin #kripto pazarlarının ruhuna nezaket göstermesini umuyoruz. Bilgisayarınızı kapatabilirsiniz çünkü çizelgeleriniz bir süre için işe yaramaz.

Yatırımcılar, kripto piyasası bugünden sonra bile düşerken kayıplarını saymaya devam ediyor. Bitcoin, geri dönmeden önce bu sabah erken saatlerde 20.800 dolara ulaştı. Şu anda BTC 22.291 dolardan işlem görürken, Ethereum 1.200 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ