Bitcoin‘in fiyatı 3 Ocak'ta % 7.08 oranında arttı ve fiyatı 6.853.53 $ 'dan 7.339.08 $' a sıçradı.

Dijital varlığın yükselen fiyatı, Bağdat havaalanında İran Devrim Muhafızları'nın seçkin Kudüs Gücü Generali Qasem Soleimani'yi öldüren bir hava saldırısının haberleriyle garip bir şekilde çakıştı. ABD Başkanı Donald J. Trump vurulmasının emrini vermişti.


Haberlerin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı ve küresel petrol fiyatları yükselmeye başladı. Three Arrows Capital'ın CEO'su Su Zhu bu konuda tweet attı ve “BTC bugün İran'ın jeopolitik yükselişinin arkasında Petrol ve Altın ile bazı makro yakınsamalar sergiliyor” açıklamasında bulunuyor.

Yukarıda belirtilen olayın, Bitcoin'in yükselen fiyatı ile doğrudan ilişkili olamayacağı unutulmamalı çünkü 3 Ocak da genesis bloğunun onbirinci yıldönümü. Twitter'daki tüccarlara göre, 174 milyon dolar long pozisyonu ve 42 milyon dolar short pozisyonu tasfiye edildi.

Datamish tarafından sağlanan verilere göre, son altı saat içinde BitMEX'te 18.66 milyon $ 'lık long pozisyonu tasfiye edilirken 15.89 milyon dolarlık short pozisyonu tasfiye edildi.


Yazının yazıldığı sırada, tablolar borsada 37.79 milyon dolar değerinde long pozisyonunun tasfiye edildiğini ve ardından 28 milyon dolar short pozisyonuna geçildiğini gösteriyor.

Bitcoin'in fiyatı, yazının yazıldığı sırada 133.06 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7.315 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'in 24 saatlik işlem hacmi 25.69 milyar dolar şeklinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ