BitPay son duyurduğu güncelleme ile birlikte, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında direkt olarak bir işlem yapılabilmes için Shape Shift ile olan entegrasyonunu ilan etti. Duyuru,18 Ocak Perşembe günü bir blog yazısı ile yapıldı. Yeni ortaklık, kullanıcılara Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) arasında BitPay ve Copay cüzdanlarındaki mevduatlar için değişimler yapmalarını sağlıyor.


ABD merkezli Bitpay, 2011 yılında kurulmuş ve en büyük uluslararası Bitcoin ödeme ağ geçitlerinden biridir. ShapeShift, ise coinler arasında değişim yapmanızı sağlıyor zaten shape shift kelimesinin anlamı  şekil değişikliği yani bir coin den diğer coine şekil değiştiriyor muşsunuz gibi düşüne bilirsiniz.

Entegrasyon, kullanıcıların Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında "geçiş" yapmasını sağlayacak ve iki kripto para arasındaki entegrasyon seviyesini arttıracak. ShapeShift'in kendi sitesinden de diğer coinler arasında geçiş yapabiliyorsunuz bu arada.

Bitcoin Cash, Blockchain bloklarının boyut limitini ve ağ tarafından her dakika işlenebilecek işlem sayısını artırmak için 1 Ağustos 2017'de başlatılan Bitcoin'in hardforku olarak meydana gelmişti.

BCH, piyasaya sürülmesinden bu yana, Coinbase, Bitfinex, Bitstamp, Kraken, ShapeShift ve diğer önemli dijital para borsaları tarafından kabul edildi. Ben desteklemiyorum diyen BitStamp bile eklemek zorunda kalmıştı.

Bu gelişmeyle birlikte kripto para borsalarının ve diğer şekilde hizmet veren şirketlerin bir araya gelerek ortak işler yaptığınıda görmek beni sevindiriyor. Çünkü herkes bir birine bir şekilde destek olarak bu piyasayı canlı tutmaya ve yenilikler yaratmaya çalışıyor. Umarım yakın zaman içerisinde BTC'nin LN transferlerinide göreceğiz. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ