Bitso Borsası Meksika Depremzedeleri İçin Yardım Topluyor

Meksika'nın Bitcoin borsası olan Bitso 19 Eylül'de meydana gelen 7.1 büyüklüğündeki depremde kurbanları için bağış talep ediyor.Ticaret platformu daha önce 7 Eylül'de meydana gelen yıkıcı deprem için para topluyordu.

Meksika, son iki haftadır meydana gelen ve yüzlerce insanı öldüren felaket depremleri ile talihsiz bir vakit geçiriyor. Ticaret platformu Bitso'nun blog yazılarına göre , şirket BTC, XRP ve ETH'de "Bitcoin Aids Mexico" bağış toplama platformunda bağış istiyor. Bitso, bağışların Meksika merkezli Kızılhaç Merkezi ve yerel deprem kurtarma ekibine gönderileceğini açıkladı.

"Ne yazık ki Meksika başka bir yıkıcı depremle vuruldu. Lütfen BTC, ETH veya XRP yoluyla bağış yaparak Meksika'yı destekleyin, "diye açıklıyor Bitso borsası.

Bitso, Meksika Merkez Bankası tarafından bağışların yapıldığını doğrulayan makbuzlar sunacak. Hashtag # BitcoinAidMexico'yu kullanarak farkındalığı arttırmaya yardımcı olun. Twitter üzerinden de destek bekliyorlar.

Bitso, yardımları önümüzdeki ay boyunca haftada bir çekmeyi planlıyor ve bağışların resmi merkez bankası makbuzları ile doğru yerlere gittiğini doğrulayacak.

Meksika ticaret platformu, bağış miktarının önemli olmadığını ve şirketin 500.000 MXN tutarında bağış yaparak hayırsever bir yardım başladığını belirtti. Bununla birlikte Bitso, şirketin kullanıcılardan vergi kesintisi yapılmayacağını belirtti.
 

Kaynak 
news.bitcoin.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ