Meksika merkezli kripto para borsası Bitso, yeni şirketlere ve diğer şirketlere finansman seçenekleri sağlayan bir borç fonu olan Addem Capital ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bitso, Latam

Bitso Ortakları, Latam Kullanıcılarının Kripto ile Yatırım Yapmasına İzin Vermek İçin Sermaye Ekledi

Kripto para birimleri, dünyada ve ayrıca Latam'da geleneksel finansal yapılarda giderek daha fazla yer almaya başladı. Latam merkezli bir borsa olan Bitso, yeni başlayanların finansman yapılarına erişmesini sağlayan bir Meksika borç fonu olan Addem Capital ile bir ortaklık duyurdu. Addem Capital'in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Pedro Cetina, bu merkezi olmayan finans yöntemlerinin önemi hakkında şunları söyledi:

Kripto para birimleri ve DeFi protokolleri, Latin Amerika'da finansal katılım için bir itici güç olma potansiyeline sahip. Modelimiz özünde bazı operasyonel karmaşıklığa sahip, kripto para birimleri faaliyet gösterdiğimiz modelde devrim yaratmaya başladı.

Addem Capital'in vizyonuna göre, kripto para birimleri Latam'daki teknoloji şirketleri için VC finansman pazarını daha fazla büyütebilir - ortak bir açıklamaya göre 2021'de 15 milyar dolara ulaşan bir pazar mevcut.

Bitso'nun İşlevi

Bir kripto borsası olarak Bitso, bir ödeme sağlayıcısı işlevini yerine getirecek, yatırımcılardan kripto para birimleri alacak ve Addem'in bunları ihtiyaçlarına bağlı olarak fiat para birimlerine dönüştürmesine izin verecek. Bu, Addem'in KYC (Müşterinizi Tanıyın) ve diğer ilgili prosedürlerle ilgilenen borsa ile uyumlulukla ilgili olarak yerine getirmesi gereken görevleri kolaylaştıracaktır.

Bitso'nun bu amaçlar için kripto kullanımına ilişkin vizyonu hakkında, Bitso iş geliştirme lideri Carlos Lovera şunları söyledi:

Kripto para birimlerinin, girişimcilere yatırım araçlarına ve sermayeye daha hızlı, daha basit ve daha şeffaf bir şekilde erişim sağlayarak, yerel kalkınmalarının küresel bir ekonomide gelişmesine izin vererek, çeşitli sektörlerde devrim yaratmamız için bize sunduğu büyük fırsatı anlıyoruz.

Mevcut piyasa gerilemesinde bile Bitso, müşterilerinin stabilcoin ve bitcoin mevduatlarıyla gelir elde etmelerini sağlayan yeni getiri ürünlerini duyurdu ve bu yüksek enflasyon zamanlarında müşterilere servetlerini artırmaları için daha fazla fırsat sunmaya çalıştı. Ancak şirket de durumdan etkilenerek, uzun vadeli iş stratejisinin bir parçası olarak 600 kişilik iş gücünün 80 çalışanını işten çıkardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ