RippleNet’in ODL'si Latin Amerika’nın Bitso'sunu bölgedeki en büyük kripto tüccarına dönüştürüyor ve Meksika’da XRP’nin benimsenmesini büyük ölçüde artırıyor.

Bitso’nun Finans Başkanı: Ripple Meksika

RippleNet’in ODL'si Latin Amerika’nın Bitso'sunu bölgedeki en büyük kripto tüccarına dönüştürüyor ve Meksika’da XRP’nin benimsenmesini büyük ölçüde artırıyor.

Ripple, resmi web sitesinde MoneyGram, Ripple ve Latin Amerika'da bir kripto ağır siklet haline gelen Meksika merkezli Bitso dijital borsası arasındaki işbirliğinin içini gösteren bir makale yayınladı.

Bitso finans başkanı Bárbara González Briseño, Ripple'ın Meksika'ya olan ulus ötesi ödemeleri hızlı ve düşük maliyetli bir sürece dönüştürdüğünü söylüyor. Ayrıca, orada bulunan bankasız nüfusun büyük bir kısmının finansmana erişimini sağladı.

XRP'ye Dünyanın En Büyük Fiat Likiditesi

Ripple’in ODL ve MoneyGram havalesinin şu anda çalışma şeklini yurtdışından Meksika’ya tamamen değiştirdi, diyor Briseño. Ripple, Bitso'nun kendisini dönüştürdü, diye ekliyor.

"Dünyanın en büyük Meksika pezosu likiditesini dijital varlıklara borçluyuz ve MoneyGram’ın Meksika'ya havale için kilit borsa ortağıyız."

Bitso, ODL hizmetini kullanarak 2018 sonundan beri Ripple ile işbirliği yapıyor. Ripple, Bitso ve bankacılık ortaklarının kelimenin tam anlamıyla dakikalar içinde USD'yi Meksika pesoya XRP üzerinden aktarmalarını sağlıyor.

XRP ve ODL Benimseme Artışları

Bitso şimdi ODL'yi daha geniş bir alana yayıyor ve ortaklarına sunuyor. Son zamanlarda, Ripple sayesinde Meksika'da ODL ve XRP kullanımı önemli ölçüde arttı, diyor Briseño.

“Ripple ile çalışmaya başladıktan sadece birkaç ay sonra, ortaklarımıza tamamen işleyen bir çözüm sunabildik. Temmuz 2019'dan bu yana, benimsediğimiz transferlerin yanı sıra kolaylaştırdığımız transfer hacminde büyük bir artış gördük. ”

Bitso'nun finans şefine göre, Ripple’ın ODL'si Meksika’ya yapılan tipik sınır ötesi ödemelerin maliyetinin beşte birine indirilmesine izin verdi.

Bitso Daha Büyük Bir Pazar Payı Elde Etmeyi Hedefliyor

ABD'de şu anda 11 milyondan fazla Meksika vatandaşı yaşıyor ve çalışıyor. Bitso'da, iki ülke arasındaki ulus ötesi ödeme pazarının yılda en az 35 milyar dolar değerinde olacağına inanıyorlar.

 Geçen yıl pazarın yüzde 1,5'ini elde ettikten sonra, 2020'de Bitso on kat daha büyük bir pasta parçası almayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ