Ticaret hacmi bakımından Avrupa'nın en büyük kripto borsası ve 2019'da BitLicense alan için birkaç borsadan biri olan Bitstamp, kısa süre önce ABD merkezli Silvergate Bank ile Bitcoin teminatlı kredi ürünü başlatmak için işbirliğini açıkladı.

Bitstamp, ABD Merkezli Silvergate Bank ile Bitcoin Teminatlı Kredi Ürünü Başlatmak İçin Ortaklık Kuruyor

Ticaret hacmi bakımından Avrupa'nın en büyük kripto borsası ve 2019'da BitLicense alan için birkaç borsadan biri olan Bitstamp, kısa süre önce ABD merkezli Silvergate Bank ile Bitcoin teminatlı kredi ürünü başlatmak için işbirliğini açıkladı.

Resmi basın açıklamasına göre, kripto borsası, Silvergate’in kurumsal müşterilerin Bitcoin tarafından desteklenen kaldıraçla ticaret yapmalarını sağlayacak yeni ürünü SEN Leverage'ın lansman ortağı olacak.

Basın açıklamasında şu ifadeler kullanılıyor:

“Bitstamp, uygun müşterilere 7/24/365 hesap finansmanı sağlamak için zaten SEN ağını kullanıyor. Müşterilerimizin bitcoin pozisyonlarını daha esnek bir şekilde yönetmelerini sağlayacak bir ürün sunmak üzere Silvergate Bank ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. ”

Cheddar ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, ABD Bitstamp Operasyonları Başkanı Hunter Merghart, Silvergate ve bankanın yeni SEN ürünü ile ilişkisini tartıştı.

Merghart temel amacın kurumsal müşteriler için daha fazla kurumsal rampa ve fiat rampası sağlamak olduğunu açıkladı. Ürün aynı zamanda Bitcoin ile kurumsal kaldıraç elde ederken, kurumsal müşterilere rampalarda daha kolay bir yol sunduğunu iddia ediyor.

Operasyon Başkanı ayrıca başlangıçta sadece kripto alanında bulunan kurumsal müşterilere odaklanacağını açıkladı. Ancak Merghart, şirketin başlangıçta yalnızca ABD dışındaki kurumsal müşterileri hedeflediğini vurguladı ve Bitstamp'ın ABD kurumsal müşterilerine genişlemeyi dört gözle beklediğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin ile teminat altına alınan böyle bir ticaret modelinin CME ve Bakkt gibi büyük kurumlar nedeniyle hızlandığını ve türev pazarının her geçen gün ilgi çektiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca, kripto destekli şirketlerin geleneksel finansmanla birleşmesinin önemli olduğunu, böylece kurumsal müşterilerin genellikle başka bir varlık sınıfına sahip olduklarını bilme duygusuna sahip olmalarını da ekledi.

 Merghart, ürünün perakende satışa sunulmayacağını ve tüketici korumasının akılda tutulmasıyla çok fazla düşünce olduğunu ortaya koymadan önce Bitcoin teminatının kağıt üzerinde riskli göründüğünü kabul ederek sözlerini sonlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ