Bitwise tarafından "gerçek" işlem hacimleriyle 10 borsadan biri olarak kabul edilen kripto borsası Bitstamp, SegWit (bech32) bitcoin adresleri için tam destek ekledi.

Bitstamp, SegWit Bitcoin Adresleri İçin Tam Destek Ekledi

Bitwise tarafından "gerçek" işlem hacimleriyle 10 borsadan biri olarak kabul edilen kripto borsası Bitstamp, SegWit (bech32) bitcoin adresleri için tam destek ekledi.

Bu taşıma, Bitstamp’ın kullanıcılarının bech32 biçiminde yeni bitcoin para yatırma adresleri oluşturmasına ve bu tür adreslerde bitcoin çekmesine izin verecek.

SegWit teknolojisi, bir blokta (1 MB boyutunda) daha fazla işlem gerçekleştirmeye yardımcı olan ve böylece işlem başına ücretleri azaltmaya yardımcı olan, blok zincir ağlarına isteğe bağlı bir protokol yükseltmesidir.

Bitstamp, “Tüm müşterilerimizi Bitcoin işlemlerinde verimlilik artışı sağladığı için bech32'ye geçmeleri için teşvik ediyoruz” dedi.

Borsa, bech32 formatının, kullanıcıların her zaman Bitcoin ana ağında “bc1” ile başladığı ve büyük / küçük harfe duyarlı olmadığı için adres yazarken hatalardan kaçınmalarına yardımcı olduğunu da ekledi.

“Bech32 ayrıca BTC'nizi geçersiz bir adrese göndermemenizi sağlayan otomatik adres formatı kontrolüne sahiptir”

Borsa başlangıçta 2017'de SegWit'i destekledi. O zaman, “Bitstamp'ta yeni oluşturulan tüm bitcoin adresleri Segwit uyumlu oldu.”

 Şu anda Bitfinex ve Coinbase dahil olmak üzere birçok borsa SegWit'i desteklemektedir. Geçen yıl Binance CEO'su Changpeng Zhao “CZ” de borsada 2020 yılının ilk çeyreği sonunda SegWit desteğini ekleyebileceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ