BitTorrent Token nedir? BitTorrent token nereden alınır?

BitTorrent Token Nedir, Nasıl Alınır?

İnternetten veri indirmek için kullanılan BitTorrent uygulamasının geliştiricileri, şimdilerde uçtan uca dosya paylaşım mantığından ilham alarak kripto para sektörüne adım attı ve BitTorrent Token (BTT) airdropu için düğmeye bastı. Üstelik bu etkinlik sanılanın aksine tek seferlik olmayacak, Şubat 2025’e kadar her ay airdrop etkinlikleri düzenlenecek. 

An itibariyle Tron blockhain ağı üzerinde 990 milyar adet BTT tokeni oluşturulmuş durumda. Bunların yüzde 10.1’lik kısmı TRX sahipleri için önümüzdeki 6 yıl boyunca airdrop olarak dağıtılacak. Zaman geçtikçe her ay dağıtılan airdrop miktarı her Şubat’ta bir daha da büyüyecek.

Tron blockhainindeki blok büyüklüğü 6.6 milyona ulaştığı zaman geliştirici ekip TRX bakiyelerinin bir kopyasını alacak ve ilk airdropu tüm TRX sahiplerine eşit miktarda dağıtacak. İlk 12 airdropun her birinde 990 milyon BTT tokeni cüzdanlara eklenecek. Önümüzdeki hafta ise her bir TRX sahibi 0.11 BTT almaya hak kazanacak.

Kripto para sektörünün nabzını tutan CoinMarketCap‘te yer alan verilere göre pazar büyüklüğü noktasında kripto para piyasalarındaki en büyük sekizinci blockhain ağı olan Tron, biz bu yazıyı yazarken 1.75 milyar değere sahipti.

BitTorrent Token (BTT) nereden satın alınır?

Şuan için airdrop sürecinde olan BitTorrent Token’i yerli veya yabancı herhangi bir borsa üzerinden satın alabilmek mümkün değil. Ancak TRX bakiyesine sahipseniz, airdrop sürecini takip ettiğiniz takdirde 1 TRX için 0.11 BTT’yi cüzdanınıza ekleme şansınız mevcut. Üstelik hiçbir şekilde ücret ödemeden.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ